Japonya’da yüksek hava sıcaklığı nedeniyle 6 kişi öldü

Japonya'nın başkenti Tokyo'da aşırı sıcaklar nedeniyle 6 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Yayın: 09.07.2024 - 17:57

71 kez okundu

Japonya’da yüksek hava sıcaklığı nedeniyle 6 kişi öldü

Tokyo Metropol Valiliği’ne bağlı Sosyal Refah ve Kamu Sağlığı Bürosu, yüksek sıcaklıkların neden olduğu can kayıplarına ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamaya göre, hafta sonundan bu yana başkentte yaşanan sıcak çarpması vakalarında 6 kişi yaşamını yitirdi. Yapılan incelemeler, ölen kişilerin 80 ila 90’lı yaşlarda olduğunu ve evlerinde klima bulunmadığını ortaya koydu.

Tokyo İtfaiye Teşkilatı, son 24 saat içinde yaşları 18 ile 93 arasında değişen 94 kişinin çeşitli derecelerde sıcak çarpması belirtileriyle hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Valilik, son günlerde birçok bölge için yaptığı uyarılarda, halka dış mekan aktivitelerinden kaçınmalarını ve klima kullanmalarını tavsiye ediyor.

Sosyal Refah ve Kamu Sağlığı Bürosu, haziran ayında da sıcak çarpmasından dolayı 3 kişinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA), Tokyo’nun güneyindeki Şizuoka bölgesinde hafta sonu sıcaklıkların 40 dereceyi aştığını ve bu yıl içinde ülke genelinde bu sıcaklık seviyesinin ilk kez görüldüğünü bildirdi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap