25 yaşındaki gencin ani ölümü!

Polisiye olaylar durmak bilmiyor... Lefkoşa’da uyuşturucu, akıncılar'da insan kaçakçılığı!

25 yaşındaki gencin ani ölümü!

Lefkoşa’da dün öğle saatlerinde  sıralarında, Mohamed Khalifa Hammad Akola (E-25), misafir olarak bulunduğu ikametgahta aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirdi.

Polis soruşturması sürüyor.

POLİSİ GÖRÜNCE UYUŞTURUCUYU YERE ATTI, TUTUKLANDI

Lefkoşa’da polisten kaçarak tasarrufundaki uyuşturucu maddeyi yere atan bir kişi tutuklandı.

Polis Basın Bülteni’ne göre, Müftü Hilmi Sokak’ta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından şüpheli görülen H.T.(E-27), polislerin kendisine yaklaştığını görmesi üzerine polisten koşarak kaçtığı sırada tasarrufunda bulundurduğu yaklaşık 4 gram ağırlığından hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi, yere attığı tespit edildi.  H.T. tutuklandı. 

Girne’de ise Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, H.T. (E-34), tasarrufunda bulundurduğu yaklaşık 4 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi yere attığı sırada tespit edildi.

Söz konusu şahıs tutuklanırken, ikametgâhında yapılan aramada ise yatak üzerinde kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde kalıntısı, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir pipet ve yaklaşık 1 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

Dörtyol’da polis tarafından yapılan trafik kontrolü sırasında, M.K.’nin (E-22) kullanımındaki araç kontrol maksatlı durdurduğu sırada, M.K’nin şüpheli hareketleri sonucu üzerinde yapılan aramada, yaklaşık 3,5 gram ağırlığında sentetik cannabinoit türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

Bahse konu şahıs ve araçta yolcu olarak bulunan H.A.(E-22), R.Ç.(E-27) ve meseleye bağlantısı olduğu düşünülen T.Ş.(E-24) tutuklandı.

ARA BÖLGEDE BAŞLAYAN YANGIN GAZİLER’E SIÇRADI
      
Gaziler bölgesinde dün öğle saatlerinde, ara bölgede başlayan yangın, KKTC topraklarına sıçradı.

Yangında çeşitli şahıslara ait 170 dönüm arazideki anızlar ve 300 dönüm içerisinde bulunan kuru otlar, dere yatağındaki kamışlar, 60 rulo balya, 350 okaliptüs ağacı kısmen, 150 okaliptüs ağacı ise tamamen, 3 elektrik direği kısmen, bir elektrik direği ise tamamen yanarak zarar gördü.

Yangın, İtfaiye ve Orman Dairesi ekipleri tarafından söndürüldü.

ALAYKÖY’DE KAYIP ŞAHIS     

Dün saat 14.00 sıralarında, Alayköy’de evinden ayrılan Filiz Kılıç Tanrıkulu’nun (K-43) halen geri dönmediği ve arandığı bildirildi.

AKINCILAR’DAN 4 KİŞİYİ GÜNEYE GEÇİRMEYE ÇALIŞTI

Akıncılar’da dün saat 21.00’de köy girişinde polis tarafından yapılan operasyonda, A.C.’nin (E-51) kullanımında bulunan araç içerisinde, önceden para karşılığı GKRY bölgesine geçirmek için anlaştığı toplam dört kişi suçüstü tespit edildi.  Bahse konu şahıslar tutuklandı, soruşturma devam ediyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER