3 Bin 300 TL'lik hurda çaldılar

Taşkent Tavukçuluk Kuzey Etlik çiftliği isimli işyerine girip, 1.320 kg ağırlığındaki toplam değeri 3.300TL olan muhtelif miktarda hurda demir ve trapez saçları sirkat eden zanlılar C.T ve M.T'nin ardından suç ortakları H.T ve H.T'de teminata maksatlı mahkeme huzuruna çıkarıldılar.

3 Bin 300 TL'lik hurda çaldılar
banner22

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Yücel Kuşcuoğlu, 01.07. 2022 tarihinde saat 10:00 raddelerinde Haspolat - Lefkoşa'da zanlı 1 C.T (K-31), zanlı 2 M.T'nin (K-37), aranan ve polise teslim olan H.T ve H.T ile birlikte Güngör yolu üzerindeki Taşkent Tavukçuluk Kuzey Etlik çiftliği isimli işyerinin güneyinde bulunan tellerini bastırarak içeri girdikten sonra, hurda olarak satılmak için toplu bir şekilde bulunan demirler içerisinden 1.320 kg ağırlığındaki toplam değeri 3.300TL olan muhtelif miktarda hurda demir ve trapez saçları sirkat ederken işyeri çalışanları tarafından görülmeleri üzerine olay mahallinden konu araç ve sirkat ettikleri malzemeler ile kaçtıklarını anlattı.

,Polis, Hamitköy'de çıkmaz bir sokakta kaçmaları engellenerek araçta bulunan C.T ve M.T'nin olay mahalline gelen polisler tarafından suçüstü hali gereği tutuklandıklarını, H.T ve H.T'nin ise kaçtığını belirtti.

Polis, olay yerinde bulunan JK 920 plakalı Isuzu van araç ve içerisinde sirkat edilen hurda ve trapez saçların emare olarak alındığını söyledi.

Polis, zanlıların 3 Haziran’da Gaziköy’de meydana gelen hırsızlık olayıyla da bağlantılarının belirlendiğini anlattı. Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, zanlılar Hasan ve Hüseyin Topaloğluları’nın davasında hazır olması maksadı ile yurtdışına çıkışlarının yasaklanması, haftada 1 gün ispati vücutta bulunması ve KKTC vatandaşı muteber birer kefilin 50 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20