“AÇIK KONUŞUYORUM; SUÇ SİYASİLERİN”

Maliye Bakanı Dursun Oğuz BRT’de 14. Saat programına katılarak açıklamalarda bulundu.

“AÇIK KONUŞUYORUM; SUÇ SİYASİLERİN”

İşte Maliye Bakanı Dursun Oğuz’un söylediklerinden öne çıkan başlıklar:

“Vergiyi belli çerçevede topluyoruz…. İnsanlar artık düzenli olarak mükellefiyetlerini yerine getiremiyor. O nedenle sorunlar yaşıyoruz. Bütçe yapılırken hedeflenen vergilerle şuanki vergiler birbirini tutuyor mu? Şuan için tutmuyor”….

“Türkiye Cumhuriyeti’nden bu ülkeye gelecek olan bir bütçe kaynağı olacak. Ama bunun haricinde giderlerle ilgili KKTC hükümeti olarak birşeyler yapmamız gerekiyor. Bugün bu hayat pahalılığını dondurmak bunlardan bir tanesi. Ve bu yöntem ilk defa olan değil geçmiş yıllarda da uygulandı”….

“AÇIK KONUŞUYORUM; SUÇ SİYASİLERİN”

“ Seçim bu ülkede bir masrafa, maliyete yol açacağı için şimdi birileri seçimi dillendiriyor ya halk o durumda değil. Ara seçim orada da suç bizim, siyasilerin açık konuşuyorum. Seçim ve Halkoylaması yasasını yaparken bizim. Bir yasayı yaptık, güzelde bir yasa oldu. Bölgeceilikten çıkıldı. Devletin, halkın vekili, bakanısınız. Sadece bir bölgenin değil. Bunu yaparken nedense bu atlanmış. Bunun atlanması bugün ara seçim konusunun hiç düşünülmemesi. Bugün geldi önümüzü. Bir kişi için bütün memleketi sandık başına götürmek yasni insafa da sığmaz. Maddi olarak da kolay değil. Gerçekten. O nedenle artık onun da bir düzene girmesi lazım. Herhalde gündemde olan seçim yasasında ara seçim de düzeltilmeli”…

“DEĞMEZ…SEÇİMİN ÖTELENMESİ GEREK”

“ Şu an için ülkeyi ara seçime götürmek  hepimizi maalesef zora koyar. Ara seçime gidersek 10 Milyon TL gerek. Değmez… Seçimin ötelenemesi gerek. Siyasi partilerde seçim tarihi konusunda bir uzlaşı olur. 2022’de yerel seçimler olduğundan ondan önce bir seçim tarihi belirlenerek bu sorun ortadan kalkar. Bu sorunu ortadan kaldırmak zorundayız. Bu kadar ihtiyaç varken şu an ara seçime para ayırmak doğru değil”….

“SEÇİM OLURSA DA GİDERİZ, ÇEKİNMEYİZ”

“Seçimin ekonomik boyutu var. Bütün partiler benim partim de dahil baktığınızda ekonomik olarak o yönden de etkiliyor. Ama ülkenin içinde bulunduğu durum şuan için seçimi kaldırır mı? Bana göre kaldırmaz. Ama seçim olursa gidecek miyiz? Gideriz. Çekincemiz yok”.

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER