Altuğra:” Toplum sağlığını olumsuz etkileyen her konuda gerekli çalışma yapılacak”

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, Kıbrıs Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Kıbrıs Türk Dermatoveneroloji ve Kozmetoloji Derneği başkan ve üyelerinden oluşan heyeti kabul etti.

Altuğra:” Toplum sağlığını olumsuz etkileyen her konuda gerekli çalışma yapılacak”
banner22

Bakanlıkta yapılan görüşmede ülkemizde yapılan her türlü tıbbi uygulamanın yasalara göre Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’ne üye olan hekimler tarafından yapılması gerektiği, ayrıca bu uygulamaların sağlık merkezi çatısı altında hekim gözetiminde olması gerektiği vurgulandı. 

Tabipler Birliğine üye olmayan ve kısa süreli ülkemize gelerek özellikle estetik ve kozmetik uygulamaların yapıldığı, tüm bunların hasta güvenliği ve sağlığı açısından risk teşkil ettiği belirtildi.

Yine güzellik salonlarının hizmetleri ile ilgili herkesin uzmanlık alanları çerçevesinde işlem yapması gerektiği, yasal çerçeve olmaması nedeniyle daha önce Sağlık Bakanlığı, Tabipler Birliği ve Plastik Cerrahi Derneği ortak çalışmasıyla hazırlanan Güzellik Salonlarını denetleyen yasa tasarısının da bir an önce yasallaşması talebi Bakan Altuğra’ya iletildi.

Bakan Altuğra, uzman olmayan kişilerin yaptığı uygulamaların sağlık açısından risk taşıdığını, bu anlamda gerekli yasaların uygulanması ve hayata geçmesinin büyük önem taşıdığını belirtti.

Toplum sağlığını olumsuz etkileyen her konuda gerekli çalışmanın yapılacağını belirten Bakan Altuğra, Güzellik Salonlarını denetleyen yasa tasarısı konusunda da adım atılacağını kaydetti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20