Arıklı: Aynı yolu yürüyerek farklı bir yere varamazsınız

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı ve beraberindeki milletvekili adayları, Dörtyol-Korkuteli-Çayönü ve Güvercinlik köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi, projelerini anlattı

Arıklı: Aynı yolu yürüyerek farklı bir yere varamazsınız
banner22

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, köy ziyaretlerinde bir kez daha vurguladı ve şöyle dedi:  “Anavatan diyor ki; ‘Bana proje getirin her türlü desteği vereyim. Benden cari giderler için para istemeyin…’ YDP’nin de yegane hedefi KKTC’yi üreten bir toplum haline getirmekdtir. Bunu yapabilecek tek parti de YDP’dir. Buna en güzel örnek de;  Güvercinlik 3 Sanayi Bölgesi’dir… Biz orada yaklaşık 150 tane küçük fabrika kurulması için yine Türkiye Sanayi Bakanlığıyla anlaşma imzaladık. Türkiye Cumhuriyeti, Güvercinlik 3 için, 105 milyon lira kaynak ayırdı… Ancak maalesef ilgili yasayı meclisten geçiremedik ve o kaynağı kullanamadık…”

Arıklı konuşmasının devamında şunları söyledi ;Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC üzerindeki ekonomik ambargoları kaldırmak için imzaladığımız Kıyı Ticaret Anlaşması Eylem Planı TC Cumhurbaşkanı tarafından imzalandı, resmi gazetede yayınladı. Biz Bakanlar Kurulundan bile geçiremedik. UBP li Bakanlar "Müsteşarlarımız bu protokolü  incelesin. Sonra onaylayalım" dediler. Hala inceliyorlar." dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20