Arıklı, Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Günü'nü kutladı

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı’nın Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Günü dolayısıyla yayımladığı mesaj:

Arıklı, Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Günü'nü kutladı
banner22

17 Mayıs Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Günü, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kutlanmaktadır.
Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Günü, internet ile diğer bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımının, toplumlar ve ekonomilere sağlayacağı fırsatların yanında, dijital uçurumun kapanması konusunda farkındalığı artırmayı amaçlıyor.
Bakanlık olarak bahsedilen dijital uçurumun kapanması konusunda farkındalığın artmasına katkıda bulunurken, aynı zamanda KKTC ile dünyanın geri kalanı arasında telekomünikasyon ve bilişim teknolojileri alanında var olan uçurumun kapanması için de var gücümüzle çalışıyoruz.
Bu çerçevede Telekomünikasyon Dairesinin yeniden yapılandırılması, ülke geneline fiber-optik altyapının döşenmesini sağlamak, her eve fiber-optik internet altyapısı götürmek ve 4.5/5G’ye geçiş ile birlikte dijital dönüşümü sağlamak başlıca hedeflerimiz arasındadır.
Telekomünikasyon ve bilgi teknolojileri alanında hedeflerimiz doğrultusunda ilerlerken, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu ile Telekomünikasyon Dairesi yetkilileri ve çalışanlarının sürece koyduğu katkı yadsınamaz.
Bu vesile ile her iki kurumumuzun tüm çalışanlarının Dünya Telekomünikasyon ve Bilgi Toplumu Gününü en içten dileklerimle kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20