Aşıda 65 yaş üzerine inildi

Üstel, aşıda 65 yaş üzerine inildiğini ve bu hafta bunu bitirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Aşıda 65 yaş üzerine inildi

Sağlık Bakanı Ünal Üstel mecliste söz alarak, eleştirilere yanıt verdi. Uzun zamandır üzerinde çalışılan elektronik bileklik uygulamasının başladığını anlatan Üstel, bunu yaparken denetlemeyi de yaparak, uygulamada sıkıntı varsa bunun görüleceğini kaydetti.

İleriki günlerde bileklik uygulamasının denetimi yapılırken, ülkeye gelmek isteyenlerin ev karantinası ile bilekliği kullanabileceğini aktaran Üstel, kuralların ihlal edilmemesi için caydırıcı cezanın kesileceğini anlattı ve ilk cezanın kesildiğini, bunun yarın kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.

Turizmde de bileklik uygulaması ile kapalı turizmin başlatılacağını, gelenlere taahhütname imzalatılacağını ifade eden Üstel, kara kapılarının açılması konusunda kademeli olarak açılıma değindi. Bu konuda çalışma olduğunu ve önümüzdeki günlerde takvimin paylaşılacağını bildiren Sağlık Bakanı Üstel, aşıya ulaşmanın zorluklarına değindi. Yaşanan teknik sıkıntılardan bahseden Üstel, 70 yaş üzeri, ağır kronik hastaların aşısının tamamlandığını, Astra Zeneca aşısında yaşanan sorunlar nedeniyle bunu istemeyen kişilere yapılmadığını bildirdi. Üstel, aşıda 65 yaş üzerine inildiğini ve bu hafta bunu bitirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Üstel, sendikalarla görüştüklerini ve sağlık çalışanlarının haklarının kısıtlanmasından yana olmadığını, hükümete bunun ilettiğini kaydetti. Girne Hastanesi’nin ihalesinin iptalinden yana olmadığını ancak bunun olduğunu aktaran Üstel, yeniden ihaleye çıkılacağını belirtti.

Ek mesailerin ödenmesi için ise gerekli çabayı gösterdiklerini bildiren Üstel, teşkilat yasasında değişiklik yapılması için çalışmaları başlattıklarını ve sözleşmeli olarak çalışan doktorların kadrolanması için gerekeni yapacaklarını bildirdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER