Atun, oy sayımına “süratle” devam edildiğini açıkladı

Ulusal Birlik Partisi (UBP) 22. Olağan Kurultayı Divan Başkanı UBP Milletvekili Sunat Atun, Parti Meclisi üyeliğini kazananların belirlenmesi için oy sayımına “süratle” devam edildiğini, ancak oy sayımının bu gece yarısına kadar uzaması halinde sayıma yarın devam edilmesini divan olarak değerlendireceklerini söyledi.

Atun, oy sayımına “süratle” devam edildiğini açıkladı
banner22

BRT’de katıldığı 18. Saat Programı’nda konuşan Sunat Atun, Parti Meclisi üyeliği seçim sayımı için geniş bir sayım alanı oluşturduklarını, 40 masada pusulaların sayılmakta olduğunu ifade ederek, “Lefke bölgesinin sayımı bitmek üzere ve boşalan masalarda eş zamanlı olarak Güzelyurt bölgesi için sayıma geçildi” diye konuştu.

Atun, Lefke bölgesi için parti meclisi üyelerinin yaklaşık bir saat gibi kısa bir sürede açıklanacağını da söyledi.

Parti Meclisi üyeliği oy sayımının istenilen düzeyde ilerlediğini belirten Atun, “Oy sayımı başladı ve süratlendi. Oy sayımının şeffaf bir ortamda yapılması gereğini de yapmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Atun, şu ana kadar yapılan oy sayımlarının sonuçlarına ilişkin herhangi bir itirazın söz konusu olmadığını da kaydetti.

Atun, “Bu gece geç saatlere kadar oy sayımını bitirmeyi hedefliyoruz. İlerleyen saatlerde, sayım saat 24.00’e kadar uzarsa Divan olarak yeniden değerlendireceğiz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20