Ayrı istasyonlardan aynı litre akaryakıta farklı ölçüler!

Ayrı istasyonlardan aynı litre akaryakıt alan vatandaş karşılaştığı durum karşısında şaşkına döndü. İki şişede farklı ölçülerin ortaya çıktığını gören vatandaş, duruma tepki gösterdi.

Ayrı istasyonlardan aynı litre akaryakıta farklı ölçüler!
banner22

Daha önce akaryakıtın kirli olduğu tepkisini gösteren vatandaşlar, bu kez akaryakıt istasyonlarından farklı bir tepkiyi dile getirdi.

“AKARYAKIT, AKARYAKIT DEPOLARINDA KİRLENMEZ”

Benzincle Birliği Başkan Yardımcısı Ertan Fidan, vatandaşın iddialarıyla ilgili Kıbrıs Postası’na konuştu. İstasyanlardaki akaryakıt depolarını, kapalı su şişesini benzeten Fidan, o ortamda akaryakıt kirlenmediğini söyledi.

“MÜHÜRSÜZ İSTASYON YOK”

Aynı litre akaryakıt alan vatandaşların İki şişede farklı ölçülerin ortaya çıkmasıyla ilgili de sözler sarf eden Fidan, Enerji Birimi ile Mek-Pet isimli firmanın akaryakıt istasyonlarında kalibrasyon kontrolü yaptığını söyledi.

Kontrolün belli bir periyot süresinin olmadığını belirten Fidan, akaryakıt çalışanlarının gözlem yaptıtığını, gözlem sonucunda durumu ilgililere bildirdiğini söyledi.

Fidan, “Otamasyonlarda giren akaryakıt belli. Verilen akaryakıt ile deponun içerisindeki akaryakıtın farklı olması halinde, Enerji Birimi ya da Mek-Pet isimli firmaya bildiriyoruz.” dedi.

Kaynak: Kıbrıs Postası

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20