Aziz şehitlerimizi minnetle anarız

Turizm ve Çevre Bakanı Evren, 15 Temmuz faşist Yunan darbesinin 46’ncı, Türkiye Cumhuriyeti’nde Fetö Terör Örgütü’nün hain kalkışmasının 4’üncü yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Aziz şehitlerimizi minnetle anarız

Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, 15 Temmuz faşist Yunan darbesinin 46’ncı, Türkiye Cumhuriyeti’nde Fetö Terör Örgütü’nün hain kalkışmasının 4’üncü yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Evren, 15 Temmuz’un hem Kıbrıs Türkleri için hem de Anavatan Türkiye Cumhuriyeti için önemli bir tarih olduğuna vurgu yaptığı mesajında, Türk milletinin bekası için, egemenliği ve demokratik yaşamı için hayatlarını feda eden aziz şehitleri andığını kaydetti.

Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren mesajda şu ifadelere yer verdi.

“15 Temmuz, Kıbrıs’ın Yunanistan’a bağlanması yani Enosis idealinin yaşama geçirilmesini amaçlayan ve katliama dönüşen faşist Yunan darbesinin Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin 20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı ile geçit verilmeyen, aynı zamanda FETÖ Terör Örgütü’nün, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenliğine ve demokratik yaşamına karşı kalkıştığı menfur darbe girişimi karşısında, Türk milletinin egemenliğine, demokratik yaşamına ve bekasına olan bağlılığını ortaya koyduğu önemli bir tarihtir.

Gün dolayısıyla, hem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ilham kaynağı olan 20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı’nda ve hem de Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenliği ve bekası için yaşamlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anarken, kahraman gazilerimize de sağlık ve esenlikler dilerim.” 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER