Birkan Uzun için toplanıldı

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı, Uluslararası Final Üniversitesi ve Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen “Birkan Uzun anısına doğaya yürüyüşü” etkinliği Serdar Kılıç’ın katılımıyla Bufavento Kalesinde gerçekleşti.

Birkan Uzun için toplanıldı
banner22

Eğitmen ve doğa bilimcisi Serdar Kılıç yürüyüş öncesi yapmış olduğu konuşmada katılımcılara bilgiler verdi. Kılıç konuşmasında; “Bufavento Kalesine çıkış parkurumuzda herhangi bir zorluk derecesi yoktur. Rahatlıkla çıkabileceğimiz bir durumdadır. Zararlı herhangi bir durum yok. Burada sadece yılanlar var fakat bunlar bize zarar vermez.  Bugün ki yol güzergahımızda herhangi bir tehlike yoktur. Bu yürüyüşe katılan arkadaşlarımız kendi temposunda kendi nabzına göre çıkışını gerçekleştirirse zirveye daha rahat biçimde ulaşırız” dedi.

 Zirveye doğru gerçekleşen yürüyüşte Uluslararası Final Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin sorularını yanıtlayan eğitmen Kılıç doğa hakkında bilgiler de verdi. Bufavento Kalesine varıldığında KKTC Dağcılık Spor Derneği yetkilileri tarafından Bufavento Kalesinin tarihi bilgisi aktarıldı. Parkuru tamamlayan katılımcılar günün anlam ve önemi açısından Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrakları açtılar. Etkinliğin sona ermesiyle birlikte Eğitmen Serdar Kılıç, öğrenciler ve katılımcılarla hatıra fotoğrafları çekildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20