“‘Bizlere verilecek’ değil aritmetik anlamda konuştum ben onu…

“Daha önce görev bize verilecek, demiştiniz?” sorusu üzerine Başbakan Faiz Sucuoğlu, “‘Bizlere verilecek’ değil aritmetik anlamda konuştum ben onu… Komitelerdeki çoğunluk ve seçim sonuçları anlamında mantıklı ve olası anlamında söyledim” yanıtını verdi.

“‘Bizlere verilecek’ değil aritmetik anlamda konuştum ben onu…
banner22

Cumhurbaşkanı ile görüşmesi sonrası açıklama yapan Başbakan Faiz Sucuoğlu, “Genel değerlendirmemizi yaptık görüşlerimizi karşılıklı ilettik muhtemel hükümet kurma görevini hangi partiye vereceği konusunda karar aldıktan sonra ilgili parti başkanıyla görüşüp tevdi edecekler.” dedi.

“Daha önce görev bize verilecek, demiştiniz?” sorusu üzerine Başbakan Faiz Sucuoğlu, “‘Bizlere verilecek’ değil aritmetik anlamda konuştum ben onu… Komitelerdeki çoğunluk ve seçim sonuçları anlamında mantıklı ve olası anlamında söyledim” yanıtını verdi.

Başbakan Sucuoğlu, “Cumhurbaşkanı ekipleri ile oturup, değerlendirip görevi verecek. Şartla kabul ederim ya da etmem. Bunun özü kabul etmem, demektir. Muhalefet partileri hükümet kurma düşüncesinde değiler anlaşılan ilk intibada... Biz kuramazsak erken seçim gibi bir yaklaşımımız da yok. Her halükarda bir koalisyon hükümeti olacak tekrardan… Ya bana ya erken seçim doğru değil.” diyerek de CTP’ye gönderme yaptı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20