Canaltay: "Ülkenin gelirini arttırıcı projeler üzerinde herkesin daha çok çalışması gerek"

Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi Başkanı, UBP Milletvekili Resmiye Eroğlu Canaltay, 2023 Mali Yılı Bütçe Tasarısı’nın 17 Kasım Perşembe günü komitede görüşülmeye başlanacağını açıkladı.

Canaltay: "Ülkenin gelirini arttırıcı projeler üzerinde herkesin daha çok çalışması gerek"
banner22

Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi Başkanı, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Resmiye Eroğlu CANALTAY,  konuk olduğu BRT’de komite çalışmalarını değerlendirdi.

Canaltay, 2023 Mali Yılı Bütçe Tasarısı’nın 17 Kasım’da komitede görüşülmeye başlanacağını açıkladı.

Canaltay, Meclis'in daimi komitesi olan Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi'nin, ülke ekonomisi ve mali yapısı için önemli görev yürütmekte olduğunu söyledi.

“ÜLKENİN GELİRİNİ ARTIRICI PROJELER ÜZERİNDE HERKESİN DAHA ÇOK ÇALIŞMASI GEREK”

 Komitenin kısa zaman sonra 2023 bütçesini ele almaya başlayacağını açıklayan Canaltay, “Yasa gereği, 31 Ekim’e kadar 2023 Mali Yılı Bütçe Tasarısı’nın Bakanlar Kurulu’ndan Meclis’e gelmesi gerekiyor. Bizler de komite olarak 17 Kasım’da ilk toplantımızı yapacağız” dedi.

Resmiye Canaltay, dünyanın ve doğal olarak KKTC’nin zor bir ekonomik dönemeçte olduğuna işaret ederek, ülkenin gelirini artırıcı projeler üzerinde herkesin daha çok çalışması gerektiğini belirtti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20