Cezaevine gönderildi.

Yurtdışında yaşayan birçok bankalardaki 30 farklı kişiye ait banka kartları ile şüpheli işlem yapılarak 243200 TL paranın zanlı K.B'ye ait hesaba yatırılması üzerine tutuklanan M.A teminat amaçlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Cezaevine gönderildi.
banner22

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis memuru Mehmet Davulcu, olayla bulguları aktardı.

Davulcu, zanlı M.A'nın Bilişim Suçlarına ve Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Yasasına Aykırı Hareket suçlamalarıyla tutuklandıklarını belirtti.

Polis, zanlı M.A'nın, zanlı K.B'nin 12-13 Nisan 2022 tarihleri 22.00 - 06.30 saatleri arasında kullanımında bulunan ve başka bir şahsa ait Creditwest Bank nezdinde faaliyet gösteren “Local Pay” isimli mobil ödeme sistemine kayıtlı hesaba, daha önce benzeri işlemler ile ilgili kart sahiplerinin harcamaları kendileri yapmadıkları yönünde (Charge-Back) şikâyette bulunulan yurt dışındaki birçok bankalardaki 30 farklı kişiye ait banka kartları ile şüpheli bir şekilde işlem denendiği ve bu işlemlerden toplam 243.200 TL paranın K.B'nin kullanımında bulunan hesaba gelmesini sağladığını söyledi.

Polis yapılan şikâyet üzerine zanlı K.B'nin tutuklandığını ve başlatılan soruşturma kapsamında ilk etapta yapılan beyanların teyit ve tekzibinin yapılması gerektiği ve halen daha banka hesap işlemlerinin incelemesinin sürdüğünü belirtti. Polis, zanlı K.B'nin cep telefonunda yapılan incelemede Whatsapp isimli programda M.K.L'nin şüpheli işlemlerle ilgili ses kaydı ve yazışmaları olduğunu anlattı.
Polis, zanlı Murat Altun’un gelen havalelerin şifreleri ile tasarrufunda kart bilgileri ve şifrelerinin cep telefonunda tespit edildiğini belirtti.

Polis, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını ve yasal statüsü olmadığını belirtip, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, zanlı M:A'nın 2 ayı aşmamak üzere hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20