Denktaş ailesinden almak isteyene mesaj: Sabrımıza saygı duyacaklar

Ender Denktaş, beklemeye tahammülleri kalmadığını, hükümetten saygı beklediklerini ve hazırladıklarını projenin kabul edilmesini istedi.

Denktaş ailesinden almak isteyene mesaj: Sabrımıza saygı duyacaklar
banner22

BU KADAR YIL TAŞ OLSAYDI ÇATLARDI"

Denktaş, şunları söyledi:

"Yıllar önce nasıl ki Turizm ve Çevre Bakanlığı'ndan ufacık bir imzayla Gönye Belediyesi'ne nasıl aktarıldıysa, şimdi de aynı uygulamayı LTB için rica ediyoruz. Bunu açsınlar, hep birlikte gidelim orada oturalım, sohbet edelim ve Rauf Denktaş'ı birlikte analım. Sadece istediğimiz bu. Hiçbir art niyet, hiçbir siyasi düşünce farklılığı yok. Çünkü o bu toplumun babasıdır, hepimizin babasıdır. Biz onun evlatlarıyız; bu yüzden, evlatlarına sorarak ve saygı duyarak ilerlensin. Biz bunu istiyoruz. Eğer saygı istiyorlarsa önce bize saygı duyacaklar, sabrımıza saygı duyacaklar. Bu kadar yıldır taş olsaydı karşılarındaki çatlardı. Biz insanız, biz evladız ve orada yatan bizim babamız.

"HÜKÜMETE AKIL MANTIK ERDİREMİYORUZ"

Ender Denktaş Vangöl, öncesinde de toplantıyı izleyen basın mensuplarına açıklama yaptı.

"Bizim hemen buranın başlamasına ihtiyacımız var. Her şey hazırken ve tek bir kuruş istenmiyorken buna hayır demelerine akıl mantık erdiremiyoruz. Bunun sebebini bize açıklamak durumundadırlar." diyen Denktaş, şöyle devam etti:

"BAŞBAKAN'LA KONUŞMAMA RAĞMEN AKSİ KARAR ALDILAR"

"Eğer askerin de oraya dahil olmalarını istiyorlarsa sakınca yok. Daha fazla bekleyecek tahammülümüz kalmadı.

Başbakanla bir gece önce konuştuğumda başka alternatifimiz olmadığını söyledim. Asker müze ve mezar tarafını alsın ama çevreyi insanların kullanacağı şekle getirelim, bunu da hazırlanan projeyi kullanarak sağlayalım. Asker bütünüyle sahip olursa insanlar tarafından kullanılamayacağı düşüncesindeyim. Babamın insanlarla, çocuklarla, gençlerle ne kadar iç içe olduğunu bilmeleri gerekir. Bunun orada yaşatılması gerektiğinin bilincinde olmaları gerekir.

Orayı kendi istekleri doğrultusunda düzenlemeye kalkarlarsa karşı çıkacağımızı ve 'cenazemizi oradan alacağımızı söylememe rağmen, ertesi gün Bakanlar Kurulu'nda aksi bir karar alınıyor. Ustelik bu kez asker yok, özel bir güvenlik şirketi var. Olabilir mi böyle bir şey? Ben kabul etmiyorum.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20