Denktaş'ın kızı, bakanlar kurulu kararlarına ateş püskürdü

Denktaş'ın kızı, bakanlar kurulu kararlarına ateş püskürdü
banner22

KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rahmetli Rauf Raif Denktaş'ın kızı Ender Denktaş Vangöl, bakanlar kurulunun Denktaş’ın anıt mezarının bakım ve idame ettirilmesi konusunda aldığı bir takım kararlara  ateş püskürdü.

İşte Ender Denktaş Vangöl'ün soyal medya paylaşımı:

…..BAKIN BAKALIM BU KARARLARIN İÇİNDE DENKTAŞ AİLESİ  VAR MI !!! DÜN HEM CUMHURBAŞKANINA  YAZILI OLARAK HEM BU  AÇIKLAMAYI YAPAN BAŞBAKANA BİZZAT TELEFONİYEN ULAŞARAK AİLENİN ÜSTÜNE BASILMAMASI AKSİ TAKDİRDE  BUNUN “CENAZENİZİ ALIN “ANLAMINDA OLACAĞINI SAKİN  BİR İFADEYLE DEĞİL BAĞIRARAK SÖYLEDİM…  SÖYLEDİĞİM HALDE YİNE HİÇ ORALI OLMAYARAK ALINAN  BU KARARDA  AİLEYİ  HİÇ SAYANLARA “Saygı duymamız “Bekleniyorsa en az bizlerin beklediği kadar BEKLERSİNİZ .BUNCA  YIL ÖDETTİĞİNİZ “UMURSAMAZLIK” ve Bizlere çektirdiğiniz ACININ ve Dünya Aleme Sizlerin sayesinde Bizleri  suçlu duruma düşürdüğünüz gerçeğini ve BEDELİNİ ancak BİZLERİN KARARLARINA SAYGI DUYARAK sizlerde bu Şekilde ÖDEYEBİLİRSİNİZ.Size uzlaşı Yolu gösteririz oralı değilsiniz “MÜZE ve MEZAR kısmını istediğiniz gibi yapın ,ÇEVRE ,ONAY  verdiğimiz şekilde olmalıdır .Boşuna kararlar alıp bizim  dışımızda karar alıp  uygulayamazsınız .Bu O ADAMIN AİLESİNE  En büyük SAYGISIZLIKTIR.Hangi  projeyi isterseniz getirin verilmiş olan Kararımızın arkasındayız. 9 yıldır önümüze proje koyan tek Yer LTB ve İBB .Sırf onlara yaptırtmamak için yaptığınız bu oyunları yutmak bize uygun değil. Siz bizlere ÖNCE  MÜZE Projenizi ve mezar içi o kapalı odaya ne yapacağınız planınızı getirin bakalım  beğenip bizler de sizin gibi mi karar alacağız ..Yeter artık bu umursuzluk.Yeter.BU KARARINIZ ,BİZİM KARARIMIZIN İCRAATA GEÇİLMESİYLE  SONUÇLANACAKTIR.Tekrar dikkate almamakta ısrar edilirse , BABAMIZI ORADAN ALACAĞIZ..çünkü bu yaptığınız bunca yıllık HATANIZIN üstüne YAĞ gibi çıkmaktan öteye gitmez. SAMİMİYETİNİZE İNANMAMIZI  BEKLEMEYİN. Çünkü GÜVEN duygumuzu sizlerin sayesinde KAYBETTİK .Bu iş oyun haline ve sürekli bu şekilde açıklamalarla kamuoyunun gündemine getirmeniz,İŞGÜZARLIKTIR .AİLEYİ  her atladığınızda   ve üzerimize her bastığınızda BİZLERİ KARŞINIZDA GÖRECEKSİNİZ .ANIT mezar mevkisi ,sizin bu güne kadar umursamayarak ve halen devam eden tavrınız gibi  BASİT’e alınacak bir konu değildir. Aldığınız karara Bende şahsen SAYGI Duymuyorum .Çünkü içinde  AİLEMİZ YOK. ..Biz sizin projelerinizi bekleyecek zamanı aşalı yıllar oldu.Şu an AİLENİN “Çevre ile  ilgili ONAYLADIĞI projeyi İmzalayın ve daha fazla bizi OYALAMAYIN .BİLGİLERİNİZE    .Ersan Saner Ersin Tatar,Dr. Koral Çağman,Resmiye Eroglu Canaltay,Dursun Oğuz Olgun AmcaoğluTahsin Ertuğruloğlu Erhan ArikliAçık ve Net.

İşte BAKAN ama DUYMAYAN  KURULUNUN AÇIKLAMASI 
Bakanlar Kurulu bu sabah Başbakan Ersan Saner başkanlığında toplandı.

Toplantıda ayrıca, Kıbrıs Türk Halkı Lideri Dr Fazıl Küçük ile Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın anıt mezarlarının bakım ve idame ettirilmesi konusu görüşülerek bir takım kararlar alındı. Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın Lefkoşa’da Türk Mukavemet Teşkilatı Parkı içinde yer alan anıt mezarının güvenlik sorunun hemen giderilmesi, müze birimi ve peyzaj çalışmalarının mümkün olan en kısa sürede tamamlanması karara bağlandı.
Başbakan Ersan Saner toplantı sonrasında şu açıklamayı yaptı:
Bakanlar Kurulumuz bugün ayrıca, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın Lefkoşa’da Türk Mukavemet Teşkilatı Parkı içinde yer alan anıt mezarının güvenlik sorunun hemen giderilmesini, müze birimi ve peyzaj çalışmalarının mümkün olan en kısa sürede tamamlanmasını da karara bağladı.
Anıt mezarın güvenlik sorunu özel güvenlik şirketlerinden hizmet alımı yapılması yolu ile giderilecektir.
Anıtın çevre düzenlemesi, için de yarın üniversitelerimizin ilgili kişileri, İçişleri Bakanlığı ile Turizm ve Çevre Bakanlığı yetkililerinin katılacağı bir toplantı yapılarak gereken adımlar atılacaktır.
Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın anıt mezar projesi içinde bulunan müze biriminin eksikliklerinin tamamlanarak bir an önce ziyarete açılması üzerine de hükümetimiz önemle durmaktadır.”

çıkmaz ayın son  perşembesi olarak noktaladım.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20