Dizliklioğlu isyan etti: 240 muhtarın tamamını içeri soksunlar

Eski Lefkoşa Bölgesi Muhtarlar Derneği Başkanı ve Taşkınköy Muhtarı Derviş Dizliklioğlu, seçim tarihinin Anayasa mahkemesinden dönmesinin ardından ülkede büyük bir kaos yaşandığını söyledi…

Dizliklioğlu isyan etti: 240 muhtarın tamamını içeri soksunlar
banner22

Taşkınköy Muhtarı Derviş Dizliklioğlu, yetkilerinin ellerinden alındığı yönünde kendilerine herhangi resmi bir belge iletilmediğini belirterek, evrak vermeye devam ettiklerini kaydetti, 'İlerleyen günlerde yasaya aykırı hareket ettiğimiz ön görülürse o zaman 240 muhtarın tamamını içeri soksunlar” dedi.

"240 muhtarın tamamını içeri soksunlar"

Belediyelerin ve muhtarların yetkilerinin ellerinden alındığına dair çıkan haberler hakkında konuşan Taşkınköy Muhtarı Derviş Dizliklioğlu, mahkemeden kendilerine yetkilerinin alındığına dair herhangi bir belge gelmediğini kaydetti.

Konuyu sadece televizyon ve gazetelerden duyduklarını dile getiren Dizliklioğlu, konuyla iligli tek bilgilerinin bu haberler olduğunu, resmi bir belgeyle kendilerine bildirim yapılmadığını vurguladı.

Muhatarlar arasında konuyla ilgili bir bilgi eksikliği ve karmaşıklık olduğunu da dile getiren Taşkınköy Muhtarı Derviş Dizliklioğlu, "Diğer muhtarlar beni arıyor. ‘Derviş Bey evrak vermeye devam edelim mi?’ diye. Beni arayan muhtarlara evrak vermeye devam ettiğimi, onlarında benim gibi evrak vermeye devam etmelerini söylüyorum” diye konuştu.

Dizliklioğlu, “Yasaya göre yerimize başka birisi seçilene kadar görevimiz devam eder . Tıpkı hükümet de olduğu gibi... Bugün hükümet de düşerse yeni başbakan seçilene kadar eski başbakan görevine devam eder” diye konuştu.

"Belge vermezsek, vatandaştan dayak yeriz"

Yeni eğitim dönemi başladığından özellikle velilerin muhtarlıklara yoğun ilgi gösterdiğini dile getiren Dizliklioğlu, “Bize gelen vatandaşları geri çevirirsek halktan dayakta yer, hakaret işitiriz. Bana resmi bir belge gelmediği sürece evrak vermeye devam edeceğim. Muhtarlara da aynı şeyi söylüyorum” şeklinde konuştu.

"240 muhtarın tamamını içeri soksunlar"

Şu anda memleketin kaos içerisinde olduğunu da ifade eden Dizliklioğlu, "bugün alınan kararlar ertesi gün değişiyor' diyerek“ İlerleyen günlerde yasaya aykırı hareket ettiğimiz ön görülürse o zaman 240 muhtarın tamamını içeri soksunlar” diye konuştu.

Siyasilere seslendi...

Bütün siyasi ve yetkililere seslenen Dizliklioğlu, “Bir an önce bizleri ve halkı zor duruma sokmamak adına seçim tarihinin belirlenmesini istiyoruz” dedi.

Kaynak: Gündem Kıbrıs- Esengül Aykaç

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20