Ekonomik kriz.. "İntiharlarla karşılaşacağız"

Kur krizinin insanlara etkisi konusunda konuşan Prof. Dr. Çakıcı, "Bu konunun ruhsal etkileri yaşanacak. Daha çok depresyon, kaygı bozukluğu, panik atak, gelecek kaygısı ve üzülerek söylemeliyim ki daha çok intiharlarla karşılaşacağız bundan sonra” dedi

Ekonomik kriz.. "İntiharlarla karşılaşacağız"
banner22

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler Genel Başkanı Psikiyatris Prof. Dr. Mehmet Çakıcı SES KIBRIS web tv’de katıldığı Kıbrıs’ın Nabzı programında kur krizinin toplum üzerine yaratabileceği olumsuzluklar konusunda değerlendirmede bulundu.

Çakıcı, “Bu konunun ruhsal etkileri yaşanacak. Daha çok depresyon, kaygı bozukluğu, panik atak, gelecek kaygısı ve üzülerek söylemeliyim ki daha çok intiharlarla karşılaşacağız bundan sonra” dedi

Çakıcı şöyle devam etti:

“Dünyada yüzde 1 bile enflasyon yükseldiğinde yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki ruh sağlığı ile ilgili hastalıklar da o oranda artıyor.  Dövizzede olmak ya da büyük para kayıplarına uğramak, bazı insanlar için psikolojik travmadır. Düşünün bir ev satın aldınız 10 bin TL bir geliriniz vardı, ayda 5 bin TL’ye denk gelecek bir taksit ayarladınız ama bugün o rakam 10 bin TL’ye geliyor. E size geçinecek bir para kalmıyor. Oturacaklar Bankalar Birliği’yle konuşacaklar ve be kur krizine müdahale edecekler. Beklentimiz budur.”

“Bakanlık basacağım”

“Hükümet koltuklarında kriz yönetmekten aciz beceriksiz insanlar oturuyor” diyerek mevcut kur krizine bir de yönetim yanlışlarının eklendiğini savunan Çakıcı, şöyle devam etti:

“Benim halkım maalesef bunu göremiyor, o nedenle daha büyük darbelerle hissediyoruz. Ben Mehmet Çakıcı olarak bakanlıkları basmayı bile düşündüm. Neden bu kadar suskunuz diye kızıyorum da aslında. Halk sokağa dökülmese de ben Çakıcı olarak döküleceğim. Benim 30 çalışanımın ekmeği kesilecekse ben bu bakanlıkları basacağım”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20