Erhan Arıklı: Ben ya da DP neye engel olduk da ‘tek başına istikrardan’ söz ediyorlar?

Kıbrıs Postası’na konuşan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, UBP’nin hükümette kendisinin 13 imzasını onaylamadığını, hükümet ortaklarından DP Genel Başkanı Ataoğlu’nun ise en az kendisinin bildiği 3-4 imzasına UBP’nin engel olduğunu iddia etti ve “İcraatları kim engelledi? Ben mi, Ataoğlu mu? Bir tane göstersinler… Gerçek bunun tersidir. Hangi istikrar için tek başına iktidardan söz ediyorlar?” diye çıkıştı.

Erhan Arıklı: Ben ya da DP neye engel olduk da ‘tek başına istikrardan’ söz ediyorlar?
banner22

Kıbrıs Postası’na konuşan Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) “istikrar için tek başına iktidardan” söz ettiğini, ancak bunun “temelsiz olduğunu” söyledi.

Arıklı, bunu devamlı olarak anlamsız bir şekilde tekrar eden Başbakan ile UBP’li vekil adaylarına bazı sorular yönelterek hem hükümet ortağı olarak kendisinin hem de diğer ortakların yaşadıklarına değindi.

Erhan Arıklı, “UBP’liler bize söyleyebilir mi, UBP hükümette ne yapmak istedi de ben ya da Fikri Ataoğlu buna engel olduk, yanıtlarınızı bekliyoruz…” diye seslendi.

“İCRAATLARI KİM ENGELLEDİ? BİR TANE GÖSTERSİNLER…”

Kıbrıs Postası’na konuşan YDP Genel Başkanı Arıklı, UBP’nin hükümette kendisinin 13 imzasını onaylamadığını, hükümet ortaklarından DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu’nun ise en az kendisinin bildiği 3-4 imzasına UBP’nin engel olduğunu iddia etti. 

“İcraatları kim engelledi? Bir tane göstersinler… Gerçek bunun tersidir” diye soran Genel Başkan Erhan Arıklı, “şimdi bize söylesinler ne yapmak istediler de bizler mani olduk? Gerçek tam aksidir.. Bizler icraat yapmak istedik, onlar mani oldular. Ne anlamda bir istikrardan söz ediyorlar şimdi ‘tek başına’ diyerek” diye çıkıştı.

Kaynak: Kıbrıs Postası

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2022, 15:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20