Fuat Nalcıoğlu: Haberler gerçeği yansıtmıyor

Marketler Birliği Başkanı Fuat Nasip Nalcıoğlu, bazı basın yayın organlarında aktarıldığı gibi ayçiçek yağı, şeker ve Türk kahvesi satışında kısıtlamaya gidildiği yönünde yayınlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek, "Herhangi bir satış kısıtlamasına veya kota uygulamasına gidilmemiştir" dedi.

Fuat Nalcıoğlu: Haberler gerçeği yansıtmıyor
banner22

Marketler Birliği Başkanı Fuat Nasip Nalcıoğlu, basında çıkan kota ve kısıtlama haberlerini yayınladı. 

"ÜRÜN TEDARİKİNDE BİR SORUN YAŞANMAYACAK"

Yazılı açıklama yapan Nalcıoğlu, basında çıkan haberleri yalanladı.  Dünyada yaşanan enerji krizine işaret eden Başkan Nalcıoğlu, birçok ülkenin yaşadığı ürün tedarikindeki sorunların, ülkemizde, şu ana kadar yaşanmadığı gibi bundan sonra da ürün tedarikinde bir sorun yaşanmayacağını ifade etti. 

İşte Fuat Nasip Nalcıoğlu'nun açıklaması: 

"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, temel tüketim malzemelerinin hiçbirinde, herhangi bir marketimizde, ürün satışına kısıtlama getirilmemiştir. Bazı basın yayın organlarında aktarıldığı gibi Ayçiçek yağı, şeker ve Türk kahvesi satışında kısıtlamaya gidildiği yönünde yayınlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Dünyada, iklim değişikliklerine bağlı olarak birçok temel tüketim malzemelerinde, üretim düşüklüğünün yarattığı, kıtlık ve yokluğa bağlı olarak yaşanan sorunlar, ülkemizde, fiyat artışları dışında, herhangi bir satış kısıtlamasına veya kota uygulamasına gidilmemiştir.  Dünyada yaşanan enerji krizine bağlı olarak, birçok ülkenin yaşadığı ürün tedarikindeki sorunların, ülkemizde, şu ana kadar yaşanmadığı gibi bundan sonra da ürün tedarikinde bir sorun yaşanmayacaktır."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20