Halkın malını geri ver Fikri Ataoğlu!

Karaoğlanoğlu sakinleri hukuki mücadele başlattıkları araziyi 49 yıllığına bir şirkete vermek için direnen Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nu protesto etti.

Halkın malını geri ver Fikri Ataoğlu!
banner22

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, 2013’te Karaoğlanoğlu sahil şeridindeki 15 dönümlük araziyi 500 yataklı yeni bir otel yapılması için 10 yıllığına bir şirkete vermişti. Ataoğlu şimdi ise kiralamayı 49 yıllığına çıkarmak için Bakanlar Kurulu’na baskı yapıyor. Bölge halkı dün Ataoğlu’na tepki göstermek için DP örgüt binası açılışı için bölgeye geleceği sırada yola pankart astı. Girne Belediyesi’ni arayarak baskı yapan Ataoğlu pankartı kaldırttı.

Bilindiği gibi Merit Park ve Kaya Palazzo otelleri arasında kalan kıyıya 15 dönümlük kamu arazisi 10 yıllığına River Rock Investment Ltd şirketine kiralanmış ve bölgeyi balıkçı barınağı ve su sporları merkezi olarak kullanan bölge sakinleri konuyu yargıya taşımıştı.

SAİT FARAÇ: BURANIN SAHİBİ 47 YILDIR BU HALKTIR
Bugün Kıbrıs’a konuşan Karaoğlanoğlu Avcılık, Atıcılık, Balıkçılık Derneği Başkanı Sait Faraç, halkın malını geri almak için uzun zamandır mücadele ettiklerini, olayın mahkemede olduğunu ancak ilgili bakanın baskı yaparak bölgeyi 49 yıllığına kiralamaya çalıştığını belirtti. Muhtarlık, belediye ve spor kulübü olarak bu alanın halka ait kalması için sonuna kadar mücadele edeceklerini belirten Faraç, “baskı ile pankartımızı söktürttü, pankart bize iade edildi, bugün yeniden asacağız” dedi.

Faraç sözlerini şöyle sürdürdü:
“Burası halkın malıdır. 47 yıldır buranın mal sahibi bu halktır. Sen geleceksin halkın malını sırtımıza basa basa başkasına vereceksin. Bakan Ataoğlu 49 yıllığına çıkarmaya çalışıyor. Diğer bakanlar da bize uzaktan bakıyor. Herkes sustu, bu mal onların da çocuklarına kalacak. Bölgede halkın denize ulaşabileceği başka bir yer kalmadı. Aynı bölgede 3 tane koca otel var. O bölgenin daha fazla otele değil, nefes alacak alana ihtiyacı var. Bölge halkı olarak çok mutsuz edildik, herkes huzursuz. Çocuklarımızın denize gireceği yer kalmadı. Bu işi çözecek yetkili arıyoruz. Çevrenin bu şekilde talan edilmesine göz yummayacağız!”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20