Hasipoğlu: 4’üncü bir anlaşma imzalanmasını talep etmek işgüzarlıktır

UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, "Metinlerde yazılanları icraata koymak yerine 4'üncü bir anlaşma imzalanmasını talep etmek işgüzarlıktır." dedi.

Hasipoğlu: 4’üncü bir anlaşma imzalanmasını talep etmek işgüzarlıktır
banner22

Yeniden Doğuş Partisi ve Demokrat Parti hükümetten çekilme kararı aldı. YDP ve DP’nin  UBP– DP-YDP koalisyon hükümetinden çekilme kararının ardından  UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu açıklamalarda bulundu. Hasipoğlu “Daha dün icraat hükümeti olacağız diyenler bugün hükümetten çekilme kararı alıyorlar. “dedi.

Hasipoğlu’nun açıklamasının tamamı söyle ;

” Daha dün icraat hükümeti olacağız diyenler bugün hükümetten çekilme kararı alıyorlar.
Bu karara saygı duymamız mümkün değildir.Hükümet olmak sorumluluk İster, ciddiyet ister . Ülkemizin içerisinde bulunduğu sorunlara rağmen, halkımızı ve bizi yarı yolda bırakmak , samimi bir yaklaşım değildir. Gerek elektrikte, gerekse diğer ürünlerde hayatı ucuzlatmak için ciddi adımlar atmaya başlamışken , maliyenin kasasına ciddi bir gelir gelmeye başlayacak iken, ülkeyi hükümetsiz bırakmayı anlamak mümkün değildir . Hali hazırda imzalı üç Metin zaten vardır: koalisyon protokolü , hükümet programı ve Türkiye Cumhuriyeti ile imzalaman protokol .Ateşten gömleği giyip iş Bu metinlerde yazılanları icraata koymak yerine ,4 . Bir anlaşma imzalanmasını talep edilmesi işgüzarlıktır, hükümetten kaçmak için bahanedir . UBP’ne kimse şart koyup ortaklık yapamaz .
Biz UBP olarak görevden ve sorumluluktan kaçmadık, kaçmayacağız
İvedi bir şekilde MYK ve Parti meclisimizi toplayıp Önümüzdeki alternatifleri değerlendireceğiz..”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20