Hasipoğlu: “Diktiği bayrağı zirvede taşımaya devam edeceğiz”

Hasipoğlu: “Diktiği bayrağı zirvede  taşımaya devam edeceğiz”
banner22

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, merhum milli dağcı Birkan Uzun’la ilgili taziye mesajı yayınladı. Hasipoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı:
“KKTC’nin yetiştirmiş olduğu en iyi bilim insanlarından biri olan Birkan kardeşimizi  kaybetmenin  üzüntüsü   içindeyiz. Türk Maarif Kolejini birincilikle bitirmiş, ABD’nin en prestijli üniversitelerinden MIT’yi burslu okumuş, üst düzey projelerde yazılım mühendisliği yapmış olağanüstü zeki bir kardeşimizdi.   
Birkan Uzun, bayrağımızı Antartika’nın en zirve tepesine dikerek bizleri gururlandırmıştır.
İleride ülkesine dönüp büyüdüğü bu topraklar için katkı koyma hedefi vardı. Halkımız için çok büyük bir kayıp. Birkan Uzun,  devletine inanan ve KKTC’nin uluslararası alanda hak ettiği yeri alması için caba harcayan bir kardeşimizdi. Zirveye KKTC bayrağını dikmesi, bu azminin ve bayrağımıza olan inancının açık göstergesiydi. Bizlere düşen görev devletimizin uluslararası alanda hak ettiği yeri alabilmesi için çaba sarf etmeye ve Birkan’ın gururla diktiği bayrağı, yere düşürmeden dalgalandırmaya devam ettirmektir. Diktiği bayrağı zirvede taşımaya devam edeceğiz. Ailesinin ve milletimizin başı sağ olsun.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20