“HERKES DÖNÜP DOLAŞIP SİYASİLERİN ÜZERİNDE MAMURLUYOR”

UBP Milletvekili Menteş Gündüz "Hiçbir zaman kimsenin derdi koltuk değildir." dedi.

“HERKES DÖNÜP DOLAŞIP SİYASİLERİN ÜZERİNDE MAMURLUYOR”

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Menteş Gündüz BRT’de 14. Saat programına katılarak Pembe Paşaoğluları’nın sorularını yanıtladı.

Gündüz,  sendikacıların "Hiçbir siyasetçiye güven kalmadı" söylemini şu ifadelerle değerlendirdi:

“Şu anda herkes dönüp dolaşıp siyasilerin üzerinde mamurluyor. O bakımdan yani bu saatten sonra herkes fesini önüne koyacak. Gerek pandemi gerekse ekonomik şartlar olsun  özellikle de sendikalar olsun altını çizerek söylüyorum. Bir bakıyorum televizyon programında sendikalar hiçbir siyasetçiye güven kalmadı diyor. Peki o zaman sendikalar işleri için niye bizi arıyorlar? Niye arıyorlar bizi o zaman. Ya da sendikalar bu pandemide üyeleri için ne katkıda bulundu maddi olarak? Aldıkları aidatları bugünler için kullansalardı. Madem ki 60-63 ruhundan bahsediyorlar ve herşeyi devletten beklememek diyorlar.

Devlette bu kadar kısıtlı imkanlarla, bu kadar zor şartlarda. Hiçbir zaman kimsenin derdi koltuk değildir. Şuanda koltukta olmayanlar rahattır. Uyulması gereken kurallara uyulmuyor deniliyor ve devlet denetlesin deniliyor. Önce insan kendi kendini denetlesin, çok zuldür... Önce hatayı kendimizde aramak zorundayız. Biz bu pandemiyi atlatmak istiyorsak 3 tane basit kural vardır. Herkes biliyor hijyen, mesafe ve maske. Buna rağmen bazıları bilinçli yapıyor. Bekliyor işte az önce bahsettiğim gibi alttan sobaya odunu veriyor, yukardan hararetini seyretmeye çalışıyor. Şuanda muhalefette olanların tümünün yaptığı bu. Yardımcı olmaya çalışıyoruz diyorlar alttan odunları veriyorlar. Böyle şey olmaz. Muhalefet hükümetin üstüne çok gitmiyor ama alttan odunu bazen veriyorlar."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER