"Hükümet edenlere sesleniyoruz"

Toplu taşımanın durduğu bugün sektör çalışanları Meclis önünde hükümet edenleri taleplerine yanıt vermeye, sorunlarına çare üremeye davet etti.

"Hükümet edenlere sesleniyoruz"
banner22

HABER MERKEZİ

Meclis önünde toplanan Kıbrıs Türk Çağdaş Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş) ve Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği (KTTTB) yöneticileri ve üyeleri hükümeti sektörün sorunlarına karşı duyarsız kaldığı için eleştirdi. Toplu taşımacılığın, hükümet edenlerin öngörüsüz ve önlemsiz şekilde yaptığı zamlar karşısında sürdürülemez bir hal aldığı söyleyen üyeler, sektörün akaryakıt zamları karşısında hizmet verdiği kurum, kuruluş ve halktan artış talep edemez hale geldiğini vurguladı. Üyeler, hükümet edenlerin akaryakıt zamları karşısında toplu taşımacılık sektörü ile ilgili bir öngörüsü olmadığını belirterek, “Hükümet edenlere sesleniyoruz: Makamlar çare üretme yerleridir, sizleri çare üretmeye davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Örgütlerin hükümetten talepleri şöyle:
1. Toplu taşımacının belini büken akayakıt zammı geri alınması,
2. Toplu taşımacıya akaryakıt fonsuz ve KDV’siz verilip, süspansiye edilmesi,
3. Kamu hizmeti vere toplu taşımacının gelecek olan akaryakıt zamları karşısında korunup, önlem alınması,
4. Ülke genelinde toplu taşımacılığın sürdürülebilir ve çağdaş bir yapıya kavuşması için gereken çalışmaların yapılması.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20