Hükümet ortağı iki partinin üyeleri bir araya geldi

UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu ve DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, hükümet kurma çalışmaları kapsamında görüşme gerçekleştirmeye başladı.

Hükümet ortağı iki partinin üyeleri bir araya geldi
banner22

UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu ve DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, hükümet kurma çalışmaları kapsamında görüşme gerçekleştirmeye başladı. Bir önceki hükümette, hükümet ortakları olan her iki parti toplantının yapılacağı alana geçti.

Partilerin görüşme öncesinde açıklamalarda bulunan DP Genel Başkanı Ataoğlu, “Sayın Genel Başkanı ziyaretler içeresinde DP’ye ‘de bir ziyaret gerçekleştirmek üzere az sona kendi içimizde yağacağımız görüşmeler neticesinde basına açıklamalarda bulunacağız” dedi ve Sucuoğlu’nun başkanlığındaki heyete teşekkür etti ve Sucuoğlu’na hayırlı olsun dileklerini ileterek süreci başarılı bir şekilde yürütmesini temenni etti.

Sucuoğlu’nun kurmayları arasında Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, UBP Milletvekili Sunat Atun, UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, UBP Milletvekili İzlem Gürçağ yerini aldı.

DP’de ise Koral Çağman, Fikri Ataoğlu, Hasan Tosunoğlu, MYK üyesi Genel Sekreteri Ali Tunçtaşlı, Genel Başkan Özel Kalem Müdürü, Hande Kayasal Çelikden, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Koçan, Lefkoşa İlçe Başkanı Kemal Buba yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2021, 19:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20