İş kazası sonucu ölümüyle ilgili yargılanıyor

Oktay Uzuçar mahiyetinde işçi olarak çalışan Hacı Durukan’ın iş kazası sonucu ölümüyle ilgili yargılanıyor

İş kazası sonucu ölümüyle ilgili yargılanıyor

Gönyeli’de meydana gelen "Tedbirsizlik ve Dikkatsizlik Yüzünden Ölüme Sebebiyet Verme, İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasına Aykırı Hareket " suçlarından tutuklanan zanlı Oktay Uzuçar mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis memuru Ali Gencer olayla ilgili bulguları aktardı. Gencer 27 Nisan 2021 tarihinde saat 11.15 raddelerinde Gönyeli' de Zeybek Sokak üzerinde bulunan ev inşaatının 2. Katının çatı kısmında Lefkoşa' da sakin zanlı Oktay Uzuçar mahiyetinde işçi olarak çalışan Lefkoşa'da sakin Hacı Durukan’ın gerekli emniyet tedbirlerini almadan iş sağlığı ve güvenliği yasasına aykırı olarak çalışmasına müsaade edip adı edilenin dengesini kaybederek 9.38m yükseklikten şömine bacası içerisine düşüp yaralanmasına sebebiyet verdiğini söyledi.

Polis, Hacı Durukan’ın kaldırılmış olduğu Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi acil servisinde görmüş olduğu tedaviye müteakip, YDÜ yoğun bakım servisinde müşahede altına alınmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdiğini mahkemeye aktardı. Polis zanlının aynı gün Derdest emri gereği tutuklandığını ve mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın halen devam etmekle birlikte zanlının etki edebileceği kısmı tamamlanmış olup mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021, 15:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER