İşten kovulan genç, Girne'de eylem yapıyor

Girne’de hizmet veren bir iş yerinden gerekçesiz bir şekilde işten durdurulan Hamit Bayandursun, restoran önünde eylem yapıyor.

İşten kovulan genç, Girne'de eylem yapıyor

Bayandursun, eliyle hazırladığı “Sebepsiz Yere Kovuldum” pankartıyla restoran önündeki bekleyişini sürdürüyor. Bayandursun, kendisinin Mağusa’da yaşadığını, dün Girne’de hizmet veren bir iş yerinde işe başladığını ve bugün “eleman eksiği olduğu” gerekçesiyle işten durdurulduğunu belirtti.

İşe girmesi için her gün birçok kez telefon aldığını da belirten Bayandursun, dün itibariyle işe gelmeye başladığını, bugün de iş yerine gittiğinde artık eleman ihtiyaçları olmadığının kendisine bildirildiğini ve bir günlük yövmiyesinin ödenerek işten durdurulduğunu kaydetti.

Bayandursun, işe başlamadan önce Geçitkale Belediyesi’nin işlerini de yaptığını ifade ederek, eylemi yapma sebebinin işe yeniden alınmak olmadığını, ancak iş yeri ile kimsenin güvenip de iş yapmaya kalkmaması gerektiği için eylem yaptığını kaydetti.

Bayandursun sözlerine şöyle son verdi:

“Bunlara bel bağlayıp iş yapmayın, Bunların sağı solu belli değil. Canları çekerse işe alırlar, canları çektiği gibi işten çıkarırlar.”

Kaynak: GAZEDDA KIBRIS

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER