İşverenle anlaştık top hükümette!

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçi kanadını temsil eden Hür-İş Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Serdaroğlu, bugün yapılacak kritik toplantı öncesinde Hakikat Web TV’de Doç. Dr. Güven Arıklı’ya konuştu

İşverenle anlaştık top hükümette!
Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçi kanadını temsil eden Hür-İş Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Serdaroğlu, bugün yapılacak kritik toplantı öncesinde Hakikat Web TV’de Doç. Dr. Güven Arıklı’ya konuştu.
ÇÖZÜM ÇÖZÜMSÜZLÜKTÜR
Asgari ücrette gelinen noktayı özetleyen Kamu-İş Genel Başkanı ve Hür-İş Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Serdaroğlu, “Hükümet çözüm çözümsüzlüktür ilkesiyle devam ederse sorun çözülmez. Geldiğimiz noktada çözüm hükümettedir. Komisyonda belli bir noktaya geldik. Ama hükümet bu noktada kendi içinde sorunlar yaşadığı için sonuç çıkmadı” dedi.
YÜZDE 12.95’TE ANLAŞTIK
Hükümetin  düşüncesinin başlangıçta yüzde 8.83 oranında artış olduğunu ifade eden Serdaroğlu, “Ama biz bunu kabul etmedik. Hükümet ile  anlaşamadığımızdan dolayı işveren ile anlaşma yolunu seçtik. Ve sonunda işveren ile yüzde 12.95 oranında anlaştık. Bir ön ünce yeni asgari ücret ilan edilmeli. Açlık sınırının altında ezilen halkın dayanacak gücü kalmadı” diye konuştu.
BÜROKRASİ BİTMİŞ DURUMDA
Hükümette bir çok sorun olduğunu bürokrasinin de tıkandığını ifade eden Serdaroğlu, şunları söyledi: “Sorun sadece bakanlarda değildir. Bürokrasi de bitmiş durumdadır.  Görevini iyi yapan müdür ve müsteşarımız tabi ki vardır. Ama görevini kötüye kullanan, kişisel  egolarını ön plana koyan müsteşar ve müdürlerimiz de çok vardır. Bakanların bunlara fırsat vermemesi gerekir.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner16

banner18