Jant hırsızı mahkemeye çıkarıldı

Minareliköy’de meydana gelen jant hırsızlığı ile ilgili olarak tutuklanan zanlı M.N tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Jant hırsızı mahkemeye çıkarıldı
banner22

(Kamalı Haber)

Minareliköy’de meydana gelen jant hırsızlığı ile ilgili olarak tutuklanan zanlı M.N tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ali Aydoğanlı, olguları aktardı.

Polis, zanlının sirkat suçuna methaldar olduğunu belirtti.

Polis, 13-15.06.2021 tarihleri 19.00-13.00 saatleri arasında Minareliköy Lefkoşa’da, işletmeciliğini E.T'nin yapmış olduğu bir lastik servisinin arka kısmında muhafaza edilen tanesi 250 TL’den 10 adet 2. el araç jantlarının Mağusa’da sakin M.N tarafından sirkat edildiğini söyledi.

Polis, 03.08.2021 tarihinde Mağusa Polis Müdürlüğü sorumluluk sahasında meydana gelen sirkat meselesi konusunda sorgusu yapılan zanlının, soruşturma sırasında bir gönüllü ifade vermek arzusunda olduğunu söylemesi üzerine vermek istediği gönüllü ifadesini temin ettiğini ve suçunu kabul ettiğini belirtti.

Polis, zanlı kendisine okunan yazılı davasını kabul ettiğini mahkemeye aktardı.

Polis, zanlının Türkmenistan uyruklu olup KKTC’de çalışma izinli olarak bulunduğunu ve soruşturmanın tamamlandığını belirterek, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer zanlının davalarında hazır bulunması maksadı ile yurt dışına çıkışının yasaklanması, bir kefilin 75 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, 2 bin 500’er TL nakit teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 16:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20