Kabine, Ankara'dan onay bekliyor...

UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu, yeni kabineyi Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile paylaştı ancak Tatar, Sucuoğlu'na bu kabineyi Ankara hükümeti ile istişare etmesini ve bu istişare sonrasında imzalayacağını belirtti.

Kabine, Ankara'dan onay bekliyor...
banner22

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu'nun bugün akşam saatlerinde yeni kabineyi Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a vermesi bekleniyor.

Yeni kabineyle ilgili olarak bir çok isim zikredilirken Kıbrıs Postası köşe yazarı ve program yapımcısı Gökhan Altıner yeni bilgilere ulaştı.

Altıner'in güvenilir kaynaklarına dayandırdığı bilgilere göre; UBP Genel Başkanı Sucuoğlu yeni kabineyi Cumhurbaşkanı Tatar ile paylaştı ancak Cumhurbaşkanı Tatar, Sucuoğlu'na bu kabineyi Ankara hükümeti ile istişare etmesini ve bu istişare sonrasında imzalayacağını belirtti.

Bunun üzerine Sucuoğlu, öğle saatlerine yakın Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği'ne giderek bazı görüşmelerde bulundu.

Genel teamüllere göre KKTC hükümetleri çoğu zaman kabinesini iki ülke arasındaki dostluk ilişkileri çerçevesinde Ankara hükümeti ile fikir alışverişinde bulunarak hazırlıyor.

Kabine nasıl şekillenecek neler olacak ilerleyen saatlerde belli olacak. Son gelen bilgilere göre Sucuoğlu, henüz Cumhurbaşkanı Tatar'dan yeni bir randevu istemiş değil.

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20