KANUNSUZ MADDE TASARRUFUNDAN 8 TUTUKLAMA

Polis, kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufundan Gönyeli ve Gazimağusa’da 8 tutuklama yaptı.

KANUNSUZ MADDE TASARRUFUNDAN 8 TUTUKLAMA

Polis Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklamaya göre, dün saat 14.00 sıralarında Gönyeli’de 29 yaşındaki H.K’nin yolcu olarak bulunduğu 24 yaşındaki İ.O’nun kullandığı salon araç polis tarafından şüpheli görülerek durduruldu ve akabinde araçta ve şahıslar üzerinde yapılan aramada, yaklaşık 0.5 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde tütün ile karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sarma sigara bulundu. 

Aynı gün H.K.’nin ikametgâhında yapılan aramada, yaklaşık 3 gram 100 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu ve yürütülen soruşturmada meselede bağlantısı bulunan S.K.’nin (E-22) ikametgahında yapılan aramada da toplam 7.5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile bir adet üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi tespit edildi.
Konuyla ilgili tüm şahısların polis tarafından tutuklandığı belirtildi. 


GAZİMAĞUSA’DA KANUNSUZ MADDE ALMA VE TASARUFU
Polis tarafından dün Gazimağusa’da yapılan arama sırasında, 22 ve 23 yaşlarında iki erkek şahsın kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufundan tutuklandığı bildirildi. 
Dün saat 15.00 sıralarında, Gazimağusa’da N.A.M.D.’nin (E-22) ikametgahında ve üzerinde polis tarafından yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık bir buçuk gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yaklaşık 350 miligram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yine aynı adreste bulunan J.H.’nin (E-23) tasarrufunda ise yaklaşık yarım gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğu kaydedildi. 
Öte yandan, Gazimağusa’da dün ayrıca iki kadın ve bir erkek şahsın da kanunsuz madde tasarrufundan tutuklandığı da kaydedildi.
Polis tarafından yapılan açıklamada, dün saat 16.00 sıralarında Gazimağusa’da T.T. (K-21) yönetimindeki araç ile işlemiş olduğu trafik suçundan dolayı ileri işlem için araçta yolcu olarak bulunan G.D. (E-24) ve G.O. (K-17) birlikte trafik şubesine celp edildiği sırada tasarruflarında bulunan yaklaşık 110 gram 500 miligram ağırlığındaki hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bahse konu araç içerisinde dışarıya attıkları tespit edildiği belirtildi. Şahısların ve araçta yapılan aramada, 2 adet hassas terazi bulunarak emare olarak alındığı da kaydedildi.


HIRSIZLIK VE MÜLKE TECAVÜZ    
E.A. (E-43), R.K. (E-31) ve A.A.’nın (E-46), 6 ve 12 Kasım 2020 tarihleri, 06.00-11.00 saatleri arasında Mormenekşe-Mutluyaka anayolu üzerinde bir inşaat alanı içerisinden bir şahsa ait 400 kolon sıkma kelepçelerini çaldıkları ve olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen soruşturmada, söz konusu şahısların benzer suçlardan tutuklu oldukları tespit edildi.     
Polis, ayrıca E.A. ve A.A.’nın, 05 ve 11 Şubat 2019 tarihleri arasında İskele’de Doktorlar sitesi bölgesinde bulunan bir inşaat sahasından başka bir şahsa ait 200 adet kalıp sıkma kelepçesini çaldıklarının da tespit edildiğini kaydetti.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
VADİLİ’DE EV YANGINI   
Dün saat 11.00 sıralarında Vadili köyünde bir şahsa ait ikametgâhın mutfağında gaz ocağının açık unutulması sonucu ocak üstünde bulunan tencere içerisindeki yağın alevlenmesiyle yangın çıktığı belirtildi. 
Polis tarafından verilen bilgiye göre, yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu, mutfak dolapları, 1 adet tost makinesi, 1 adet davlumbaz, 1 adet fırın, 1 adet ocak, 24 adet tahta, 120 metre karelik sunta, 120 metre karelik kırmızı kiremit yanarak zarar gördü. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER