Keçi üreticisi bir aydır sütlerinin alınmadığı gerekçesiyle eylem yaptı.

İskele’de üretici, günlerdir alınmadığını belirttikleri keçi sütlerini Köy Meydanı’nda, halka dağıtarak Bakanlığa tepkisini gösterdi. Kaynak: Alınmayan sütü bağışladılar.

Keçi üreticisi bir aydır sütlerinin alınmadığı gerekçesiyle eylem yaptı.

İskele-Karpaz üreticileri ellerinde kalan sütü dökmek yerine bölge halkına dağıttı. Günlerdir alınması için depolarda beklettikleri sütü dökmek yerine halka dağıtmayı tercih eden üretici, İskele köy meydanında yaklaşık 1 ton keçi sütünü bağışladı.

Naimoğulları: “İmalatçıların insafına bırakıldık”

İskele’de yaptıkları eylemin üreticiye karşı kulak tıkayan Tarım Bakanlığı ve üretici düşmanlarına karşı olduğunu söyleyen Mustafa Naimoğulları, “1 ton sütü dökmeden halka bağışladık. Beceriksizliğe karşı, üretim düşmanlarına karşı bir tepki eylemidir. Bu tepkimiz diğer bölgelerde de devam edecek. Çare üretilmesi için günlerdir yalvarıyoruz, imalatçının insafına bırakıldık” şeklinde konuştu.

50 ton inek sütü bozuldu… döküldü…

Naimoğulları, ülkede binin üstünde keçi sütü üreten olduğuna değinerek, üreticinin muhatap bulamadığından yakındı. Tonlarca sütün dolaplarda bekletildiğini ve bozulma aşamasına geldiğini ifade eden Naimoğlulları, “50 ton inek sütü bozulduğu için döküldü. Tankerler, depolar süt dolu ama sesimizi duyan yok. Bu bir başlangıçtır, bir iki gün içinde Girne kapısında aynı şekilde halka süt dağıtacağız” dedi.

Kaynak: Yenidüzen

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 13:25

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER