KKTC Ekonomisi küçüldü!

Kıbrıs Türk Ticaret Odası 2021 2. Çeyrek Ekonomi Bülteni'ni kamuoyu ile paylaştı. Buna göre KKTC ekonomisinde küçülme gerçekleşti.

KKTC Ekonomisi küçüldü!

KTTO Başkanı Turgay Deniz, “2021 2. Çeyrek Bülteni’nin Nisan, Mayıs, Haziran  aylarında yaşanan gelişmelere bağlı olarak “ KKTC ekonomisinin bir fotoğrafını çektiğini” kaydetti.

KTTO tarafından, Digi Veri Araştırma Merkezi'nin işbirliğiyle hazırlanan bültende, küresel ekonomi, KKTC, Türkiye ve GKRY’deki makroekonomik gelişmelere yer verildi.

  Kıbrıs Türk Ticaret Odası Mustafa Çağatay Konferans Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan KTTO Başkanı Deniz, Oda tarafından hazırlanan Ekonomi Bülteninin dördüncü sayısını kamuoyu ile paylaşmak için bu toplantıyı düzenlediklerini belirtti.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası olarak ekonomik verilerin izlenmesi konusuna büyük önem verdiklerini ifade eden Deniz, bu sayede kısa ve orta vadede ülke ekonomisini iyileştirmek için hangi alanlara yoğunlaşılması gerektiği konusunda daha kolay politika önerileri geliştirebileceklerine inandıklarını söyledi. Deniz, 2021 2. Çeyrek için hazırlanan Ekonomi Bülteninin yedi ana başlıktan oluştuğunu belirtti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner16

banner18