KKTC’deki yeni asgari ücrete TC’de büyük öfke!

Açlık sınırının altındaki maaşı çok gördüler

KKTC’deki yeni asgari ücrete TC’de büyük öfke!
banner22

KIBRIS HABER ÖZEL

Uzun süredir netleştirilemeyen ve geçtiğimiz günlerde büyük tartışmaların ardından sonuca varılabilen, Eylül ayı açlık sınırının altında; 4.374 TL’lik asgari ücret konusu, Türkiye’de bazı çvreler tarafından çok görülerek  büyük öfkeyle karşılandı.
Geçim şartlarının son derece zorlaştığı günümüzde, asgari ücret ile çalışan vatandaşlar, bırakın ay sonunu, ikinci hafta sonunu nasıl getireceğim derdinde. Bunun üzerine birde Türkiye’de yayın yapan haber sitelerinde yorumlara malzeme olan KKTC’de ki asgari ücret konusu, sinirlerin gerilmesine neden oluyor.
Dünya çapında yayın yapan bir haber sitesinde yer alan “ Kuzey Kıbrıs’ta asgari ücret 4 bin 970 lira oldu” haberinin altına, sosyal medyadan iğrenç ve aşağılayıcı yorumlar gelirken, belirlenen asgari ücretin yetersizliğine de dem vuranlar oldu.
Yapılan yorumlardan bazıları şöyle;
“Besleyen biziz ama bize 2800tl”
“Bizim paramızı bizden fazla alıyorlar akıl alacak gibi değil”
Sana yavru vatan dediğimiz için kusura bakma kuzey kıbrıs abi haddimizi bilemedik. Seninle bilek güreşi yapılmaz”
“Bu yavru vatanlığı biz alak size anavatan muamelesi yapak. Bizim vergilerle baktığımız kim varsa başkanından vekiline müdüründen memuruna bürokratından mültecisine vallahi bizim vergilerle bizden daha güzel ve zengin yaşıyor”

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2021, 11:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20