"Krizi fırsata dönüştürme şansımız var"

Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur, ekonomik olarak tüm dünya ile birlikte KKTC’nin de zorlu bir sınavdan geçtiğini ancak bu krizi fırsata çevirmeninde mümkün olduğunu söyledi. Sungur “ Pandemi ile birlikte dünya yeni bir sürece girdi. Bu dönem dünya için sıkıntılı olsa da biz ev ödevlerimiz hızlı bir şekilde yaparsak krizi kendi fırsata dönüştürme şansımız var ” dedi.

"Krizi fırsata dönüştürme şansımız var"
banner22

Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri İçişleri Bakanı Ünal Üstel’i ziyaret etti ve yeni görevinde başarılar diledi.

Kabulde konuşan Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur, çok uzun bir süreden üzerinde çalıştıkları ve yasallaşması için bekledikleri Emlakçılar Birliği Yasa Tasarısı hakkında bakan Üstel’e bilgi verdi.

Sungur ayrıca Emlakçılar Birliği Yasası ile birlikte ülkenin acilen ihtiyacı olan Mortgage Yasası (kira öder gibi ev almanızı sağlayan Gayrimenkul Finansman sistemi) acilen yasallaşması gerektiğini söyledi.

Devletin ekonomik olarak zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Sungur, “şuan bir kriz ve devam eden bir savaş süreci var. Bu durumu kendi lehimize nasıl çevirebiliriz, onun yollarını aramız gerekiyor. Bugün yurt dışından özellikle Ukrayna ve Rusya’dan yoğun talepler gelmeye başladı. Bu kişilerin buraya gelip ev almaları yada kiralamalarının yolunu açmamız gerekiyor. Bu kişilerin ülkeye girişlerinde yaşamakta oldukları sorunları en kısa zamanda çözmemiz gerekiyor” dedi.

Yabancılar mülk ve işyeri sahibi olabilmelerini önündeki engellerin de kaldırılmasını talep eden Sungur, yeni kabinede İçişleri Bakanı olarak göreve gelen Ünsal Üstel’e de başarılar diledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20