Lapta Sağlık Merkezine, Aşı merkezi, Kadın Hastalıkları ve muayene odası açıldı

Lapta Sağlık Merkezine kazandırılan Aşı Merkezi, Kadın Hastalıkları ve Muayene Odası ile Hemşire dinlenme odasının açılışı yapıldı.

Lapta Sağlık Merkezine, Aşı merkezi, Kadın Hastalıkları ve muayene odası açıldı
banner22

“Lapta Sağlık Merkezine kazandırılan Aşı Merkezi, Kadın Hastalıkları ve Muayene Odası ile Hemşire dinlenme odasının açılışı yapıldı”
Alsancak Mare-E Monte Yardım Derneği  ve sponsorların katkılarıyla Lapta Sağlık Merkezi’ne kazandırılan Aşı Merkezi, , Kadın Hastalıkları  ve Muayene Odası  ile Hemşire  dinlenme odasının açılışı bugün yapıldı. 
Açılışa Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, HP Milletvekili Jale Refik Rogers, Girne Kaymakamı  Sinan Güneş, Lapta Belediye  Başkanı Mustafa Aktuğ, Alsancak Belediye   Başkanı Fırat Ataser, TİKA –Lefkoşa  Program Ofisi Temsilcisi  Havva Pınar Özcan Küçükçavuş ,Alsancak Mare-E Monte Yardım Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle , sponsor firmaların temsilcileri katıldı. 
Açılış töreninde konuşan , Alsancak Mare-E Monte Yardım Derneği Başkanı Ayşe Tümsoy, derneğin,  eğitim ve  sağlık alanında sürüdürülebilir katkılar   koymak amacıyla  yola çıktığını belirterek, kuruluşlarından bu güne hayata geçirdikleri projeler hakkında  bilgi verdi. 
Tümsoy, tüm bunların hayat bulmasına katkı sağlayan  TİKA, , sponsor olan kurumlar ve kişilere teşekkürlerini sundu. 
“Hedefimiz ülke genelinde, sağlık merkezlerini daha da geliştirmek”
Sağlık Bakanı  Dr.Ali Pilli konuşmasında, Lapta Sağlık Merkezi’ne, Aşı Merkezi, , Kadın Hastalıkları  ve Muayene Odası  ile Hemşire  dinlenme odası kazandırılmasın katkı sağlayan herkese teşekkür ederek, sivil toplum örgütleri ve hayırsever kuruluş ve vatandaşların sağlığa yaptığı katkıların önemine vurgu yaptı. 
Konuşmasında, pandemi dönemi ve  öncesinde her alanda olduğu gibi sağlık alanında da Türkiye Cumhuriyeti’nin desteklerine işaret eden Bakan Pilli, bugün önemli bir katkı koyan TİKA yetkililerinin aramızda bulunmasından mutluluk duyduğunu kaydetti. Bakan Pilli, sağlığa yapılan yatırımın , insana yapılan yatırım olduğunu vurguladı. 
Koruyucu Hekimlik ve Sağlık merkezlerinin , sağlık hizmetleri ve altyapısının ilk basamağı olduğunu ifade eden Pilli, sağlık merkezlerinin, hastalıkların erken teşhis tanı ve tedavisinde büyük öneme sahip olduğunun altını çizdi. 
Lapta Sağlık Merkezi’nde derneğin yaptığı katkılarla bu hizmetlerin kazandırılmasının , önemine işaret eden Pilli, tüm bu olanakların, erken teşhis tanı ve tedavi için büyük önem taşıdığını söyledi. 
Hedeflerinin ülke genelinde, sağlık hizmetlerinin ilk basamağı olan sağlık merkezlerini daha da geliştirmek olduğunu vurgulayan Pilli, sağlık merkezlerinin geliştirilip yaygınlaştırılmasının, merkezi hastanelerin yükünü de azaltılmasına kaktı sağlayacağına dikkat çekti. 
Birlikte dayanışma ve yardımlaşma içinde bu günlere ulaşan Kıbrıs Türk halkının,  bu özelliklerini bugün hala  yitirmediğinin Covid 19 döneminde bir kez daha görüldüğünü anımsatan  Pilli,  Alsancak Mare-E Monte Yardım Derneği’nin bu  başarılı çalışmasının herkese örnek olmasını diledi. 

“Lapta Sağlık Merkezi’ndeki bu çalışma, sivil toplum örgütü başarısının bir örneğidir “

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi  Sibel Tatar da, ülkede sağlık alanında yapılan  bu tür katkıların büyük önem taşıdığına vurgu yaparak,  Lapta Sağlık Merkezi’ndeki bu çalışmanın, sivil toplum örgütünün  başarısının bir örneği olduğunu belirtti. 
Derneğin ortaya hedefler koyarak, proje belirleyerek, buna öncülük edip sponsorlardan aldığı katkılarla  sağlık alanında  bu gibi çalışmaları hayata geçirmesinin , sivil toplum örgütlerinin , neler yapabileceğinin göstergesi odluğunu ifade eden Sibel Tatar,  siivl toplum örgütleri devlet ve  hayırsever sponsorların el birliği ve güç birliği içinde yapacağı çalışmalarla , ülkede çok önemli  işlere imza atılabileceğini  dile getirdi.
Tatar, özellikle kriz dönemlerinde her şeyin devletten beklenmemesi gerektiği , herkesin elini taşın altına koyması gerektiği  düşüncesinin toplum içinde  yaygınlaşmasının önemine vurgu yaptı.
Tatar konuşmasının sonunda Lapta Sağlık Merkezi’ne  Aşı Merkezi, , Kadın Hastalıkları  ve Muayene Odası  ile Hemşire  dinlenme odası kazandırılmasına kaktı koyan herkese teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından ,  sağlık merkezinde Aşı Merkezi , kadın hastalıkları  ve Muayene Odası  ile hemşire  dinlenme odasının  hayat geçmesine katkı sağlayanlara teşekkür plaketleri sunuldu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20