Lions Kulübü'nden anlamlı bağış

Ülkemizin saygın sivil toplum kuruluşları arasında gösterilen, Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği tarafından tescilli Mağusa Mesarya Lions Kulübü ve toplum hizmeti hayatına yeni merhaba diyen Kuzey Kıbrıs'ın ilk ve tek Çocukluk Çağı Kanseri ihtisas kulübü olma özelliğini taşıyan Nicosia New Generation Lions Kulübü Derneği, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi'ne birlikte bağışta bulundu.

Lions Kulübü'nden anlamlı bağış

Mağusa Mesarya ve Nicosia New Generation Lions Kulüpleri, uluslararası merkezin belirlediği ve Lions kulüplerinin beş küresel hizmetinden birisi olan Çocukluk Çağı Kanseri Farkındalık aktivitesini Onkoloji Servisi'ne yaparak takdir topladı.

Son derece anlamlı olan aktivitede bir araya gelen bağımsız iki Lions kulübü, Onkoloji Servisi'nde tedavi görmekte olan gençlerimizin kullanımı için iki adet tablet, iki adet lazer ateş ölçer ve iki adet parmaktan nabız ölçer cihazını Onkoloji doktoruna teslim etti. 

Covid-19 virüsü önemleri kapsamında sınırlı sayıda üyenin katılmasına izin verilen aktiviteye, iki kulübün başkanları ve sekreterleri katıldı.

Nicosia New Generation Lions Kulübü, Mağusa Mesarya Lions Kulübü sponsorluğunda, çocukluk çağı kanseri ve onkoloji ihtisas kulübü özelliğini taşıyan ve bu dalda hizmet veren tek Lions derneği konumunda. 

Mağusa Mesarya Lions Kulübü, tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan Covid-19 virüsü sebebiyle geçtiğimiz hizmet döneminde, şartların uygun olmaması sebebiyle başlatamadığı Thalassemia Sağlık Merkezi'nin yenileme çalışmalarına ise geçtiğimiz günlerde büyük bir heyecanla başlattı. Konu ile ilgili yakın bir tarihte detaylı bir açıklamanın yapılacağının altını çizen Mesarya Lions, toplum hizmetlerine durmadan devam edeceğini belirtiyor. 

Mağusa Mesarya Lions Kulübü, 2019 - 2020 hizmet dönemindeki başarılı çalışmaları sebebiyle, bir kez daha Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği tarafından 'Mükemmel Kulüp' ödülüne layık görülmüştür.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 11:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER