Merkezi Cezaevinde salgın sürüyor

Merkezi Cezaevinde salgın sürüyor.101 erkek,10 kadın,11 gardiyanın test sonucu pozitif

Merkezi Cezaevinde salgın sürüyor
banner22


KIBRIS HABER(ÖZEL)
Merkezi Cezaevinde salgının zinciri henüz kırılmadı. Mahkûm ve tutukluların yanı sıra, cezaevinde görev yapan gardiyanlara da testler yapılıyor.
600’ün üstünde mahkûm ve tutuklunun bulunduğu Merkezi Cezaevinde bugün itibarı ile 101 erkek, 10 kadın mahkûm tutuklunun yanı sıra, 11 gardiyanın test sonucu pozitif.
KIBRIS HABER’e konuşan KTAMS Başkanı Güven Bengihan, Pandemi Hastanesi ve Pandemi otellerinde tedavileri devam eden mahkûm ve tutukluların olduğunu yeterli gardiyanın olmadığını ifade etti.
 
GARDİYANLAR İŞİ DÖNDÜRMEYECEK NOKTADA…
Cezaevinde vaka sayılarının artış göstermesi ile gardiyanların da iş yükü iki kata çıktı. Pozitif olan mahkûm ve tutukluların bir kısmı Pandemi Otelinde, bir kısmı Pandemi Hastanesinde gözetim altında.
Cezaevinde nöbetlerini tamamlayan gardiyanlar, ekstra görev adı altında pandemi Oteli ve hastanesinde de göreve gidiyor. Artan vakalar nedeniyle, iş yükü artan gardiyanlar işi döndüremeyecek noktaya geldi.
 
KTAMS’TAN ANGARYA ÇALIŞTIRILMAYA TEPKİ…
KTAMS Başkanı Güven Bengihan, gardiyanların bu süreçte ekstra görevlere gitmekten yorulduğunu ifade etti. Bengihan, yeterli gardiyanın olmadığını, nöbetten çıkanların pandemi otel ve pandemi hastanesine ekstra göreve gittiğini kaydetti. KTAMS’ın bu duruma sessiz kalmayacağını kaydeden Bengihan, “Angarya çalıştırılmaya tepki göstereceğiz” dedi.
 
GÖZLER ŞARTLI TAHLİYE’DE…
Salgının baş göstermesi ile Şartlı Tahliye Tüzüğünde değişiklik sonrası, 90 gün sürecek tahliyelerin ilki önceki gün gerçekleşti. Vaka sayısını azaltmak adına düzenlenen Tüzük sonrası, Şartlı Tahliye Kapsamın’ da 26 Ekim tarihinde 39 kişi cezaevinden tahliye edildi.
Şartlı Tahliye başvurusu uygun görülen 25’i Türkiye Cumhuriyeti ve üçüncü ülke vatandaşı, 14’ü ise KKTC vatandaşı olmak üzere 39 kişi yararlandı. Bir sonraki Şartlı Tahliyenin 1 ay içinde yeniden toplanması hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 11:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20