Serdaroğlu: Bu konu bir toplantıda çözülebilecek bir durumdur

Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (Hür-İş) Genel Başkanı Vekili Ahmet Serdaroğlu, asgari ücretinin henüz Bakanlar Kurulu tarafından onaylanmamasıyla ilgili, işveren ve işçilerin hükümetin tek derdinin kendi koltuğu olduğunu gördüklerini vurguladı

Serdaroğlu: Bu konu bir toplantıda çözülebilecek bir durumdur
banner22

Ada TV’ye konuşan Serdaroğlu, asgari ücret belirlenirken her zaman uzlaşmayı denediklerini ifade ederek, “Uzlaşamadığımız durumda ‘tamam budur’ demedik… Bu gecikmenin bedelini emekçiye ödetecek değiliz” dedi.

İşveren ile işçinin yeni asgari ücrette anlaşmış olmasını da değerlendiren Serdaroğlu, işveren ve işçilerin hükümetin tek derdinin kendi koltuğu olduğunu gördüklerini belirtti.

“Bu konu bir toplantıda çözülebilecek bir durumdur”

Serdaroğlu, böyle bir zamanda bile hala daha hükümetin derdinin kurultay ve seçim olmasından dolayı böyle bir yaklaşım içerisine girdiklerini de vurguladı.

Bu hafta içerisinde Asgari Ücret Saptama Komisyonu’nun yeniden toplanmasının beklendiğine de işaret eden Serdaroğlu, bir düşüş gündeme gelirse kabul etmeyecekleri ancak artış gündeme gelir ise değerlendireceklerini dile getirdi ve “Bir toplantıda çözülebilecek bir durumdur” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20