Sucuoğlu: Büyük bir ihtimalle önümüzdeki süreçte erken seçim olacak

Başbakan Faiz Sucuoğlu, YDP ve DP'nin hükümete güvenoyu vermeme kararını BRT'ye değerlendirdi.Başbakan Faiz Sucuoğlu, ülkeyi büyük olasılıkla bir erken seçimin beklediğini söyledi.

Sucuoğlu: Büyük bir ihtimalle önümüzdeki süreçte erken seçim olacak
banner22

Başbakan Sucuoğlu, Yeniden Doğuş Partisi (YDP) ile Demokrat Parti’nin (DP), UBP-DP-YDP hükümetine güvenoyu vermeme kararını değerlendirdi.

Sucuoğlu, Cuma günü sabah saatlerinde yaptıkları temaslarda bir sıkıntı görünmediğini belirterek, “ne olduysa öğleden sonra oldu ve kararlarını değiştirdiler” dedi.

“Burada artık bir erken seçim görüntüsü var. Benim gördüğüm ülkeyi burada bir erken genel seçim bekliyor.” dedi.

Sucuoğlu, “Başka olasılıklar da olur mu bilemiyorum ama bu kadar denemeden sonra bir şey olmuyorsa da demokrasi gereği bir erken seçim olmasının tartışılması gereken bir sürece gireceğiz.” şeklinde konuştu.

YDP ve DP’nin gerçekleşmesi için 100 günlük bir süre koydukları maddelerin protokolde ve bazılarının hükümet programında yer aldığını ifade eden Sucuoğlu, “Bu nedenle yadırgadık. ‘Ya bunu imzalayacaksınız, ya da güvenoyu vermeyiz” gibi bir yaklaşımı UBP’nin kabul etmesi düşünülemez.  Güvenoylamasından sonra enine boyuna konuşur ve hep birlikte karar veririz dedik. Hatta bazı maddeleri de biz eklemeyi planlıyorduk. Ama tehdit gibi bir yaklaşımı kabul edemeyiz.” dedi.

Sucuoğlu Yeniden Doğuş Partisi’nin gerekçelerini dinlediğini ve bunların kendisine göre geri çekilmek için yeterli olmadığını da kaydetti.

Bu arada Sucuoğlu, Parti MYK’sının sabah toplanacağını ve son gelişlmeleri değerlendireceğini de kaydetti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20