Sucuoğlu: Hükümet olarak asgari ücreti destekliyoruz

Başbakan Faiz Sucuoğlu, hükümetin kurulmasının ardından Ankara’ya gerçekleştireceği ilk resmî ziyarette, ekonomik sıkıntılar başta olmak üzere birçok konuyu gündeme taşıyacaklarını söyledi.

Sucuoğlu: Hükümet olarak asgari ücreti destekliyoruz
banner22

Sucuoğlu, ekonomik sıkıntılar, pandeminin yarattığı sıkıntılar, 2022 bütçesi ve enflasyonun beklenen üzerinde olmasının yarattığı sıkıntılara işaret ederek, “2022’de ek bütçe söz konusu olacak” dedi.

Başbakan Sucuoğlu, hükümet olarak yeni belirlenen 7 bin TL brüt asgari ücreti desteklediklerini de belirterek, bu kararın hızlı bir şekilde hayata geçmesini temenni etti.

Başbakan Faiz Sucuoğlu, resmî temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya hareket etti.

Sucuoğlu, öğle saatlerinde Ankara’ya hareketinden önce Ercan Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında, ilk olarak bugün sabaha karşı meydana gelen depreme işaret ederek, geçmiş olsun temennisinde bulundu, “Çok şükür can ve mal kaybı yaşanmadı, tedirgin olduk, umarım böyle tedirginlik yaratan olaylar yaşamayız” dedi.

Asgari ücret konusunda bugün 7 bin TL olarak oy çokluğu ile karar üretildiğini ifade eden Sucuoğlu, Başbakan olarak artık bu konudaki itirazların durmasını ve uygulamaya geçmesini temenni etti. 

Sucuoğlu, 7 bin TL ile bile geçinmenin zor olduğu bir dönemde Hükümet olarak bu kararı desteklediklerini söyledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20