SUCUOĞLU PLANI: CTP İLE KOALİSON ARAYACAK; SEÇİM YOK!

SUCUOĞLU PLANI: CTP İLE KOALİSON ARAYACAK; SEÇİM YOK!

Ulusal Birlik Partisi kurultayının favori genel başkan adayı Faiz Sucuoğlu’nun kurultay sonrasında Cumhuriyetçi Türk Partisi’ne koalisyon kurmayı ve seçimi zamanında yapmayı önereceği öğrenildi.

Sucuoğlu’nun yakın çevresine ve iş insanlarına, “ne ekonomi, ne kamu maliyesi, ne de salgın süreci bir seçimi kaldıracak durumdadır. Bu durumda seçime gitmek ve muhtemelen yine aynı meclis aritmetiği ile geri dönmek bu halka ihanettir” değerlendirmesini yaptığı ve kurultayda kazanması halinde CTP ile hükümet kurmaya çalışacağını söylediği belirtiliyor.

Sucuoğlu’nun küçük partiler ile “yamalı bohça” olarak tanımladığı türden bir hükümet kurmayacağı ve seçime zorlanması halinde seçimden sonra da UBP-CTP hükümeti arayışında olacağı öğrenildi. Seçimden CTP’nin daha önde çıkması durumda bile CTP Genel Başkanı Erhürman başkanlığında bir hükümete girmekten kaçınmayacağını söylediği haber veriliyor.

UBP Genel Başkanlık yarışının farovi ismi haline gelen Faiz Sucuoğlu’nun son hükümet döneminde Ekonomi ve Enerji Bakanı YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı ile yaşadığı polemikler şimdiki hükümetin Sucuoğlu başkanlığında devam etmesini büyük ölçüde engelliyor. Arıklı, Sucuoğlu ile işbirliği yapmayacağını, Sucuoğlu’nun istemesi halinde YDP’den ayrılan Bertan Zaroğlu’ndan destek talep edebileceğini ifade etmiş bulunuyor.

Kaynak: VEKIBRIS

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner16

banner18