Taçoy: Faiz bey kendisini evden kimlerin aldığını açıklasın

Kulis Kıbrıs TV’de Ulaş Barış ile ‘Aslı Astarı’ programına konuk olan UBP Genel Başkan Adayı Hasan Taçoy geçtiğimiz yıl yapılan UBP Kurultayında yaşanan müdahaleler hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Taçoy: Faiz bey kendisini evden kimlerin aldığını açıklasın
banner22

“FAİZ BEY MAĞDURU OYNUYOR”

Taçoy, Faiz Sucuoğlu’nun kurultaya yapılan müdahalelere yönelik iddialar ile mağduru oynadığını söyledi. Taçoy, Sucuoğlu’na çekilmesi için yapılan baskıları ve evinden alınma iddialarına açıklık getirmesi çağırısında bulundu.  Taçoy “Türkiye yetkilerinin hiç işi yokmuş gibi KKTC içerisindeki UBP’nin seçimlerine müdahale ettikleri söyleniyor. Bu söylemler KKTC içerisinde çıktı. Bunlar Faiz Bey’in söylemlerindedir. Faiz Bey kendisini evden aldıklarını söylemiştir. Buyurusun kendisini evinden kimler aldığı söylesin” şeklinde konuşarak Türkiye ile siyaset arsında müdahale varmış gibi bir algı yaratıldığını kaydetti. Taçoy, Faiz Sucuoğlu’nun mağduru oynanması ile birlikte bir başka devletin suçlanmasının doğru bir algı olmadığını ifade etti.Türkiye’nin UBP içerisindeki kurultaya müdahale etmediğini söyleyen Taçoy, müdahale söylemlerinin Türkiye’den değil KKTC içerisinden geldiğine dikkat çekti.

“SANER’İN ARKASINDA BİR GRUP İNSAN VAR”

Ersan Saner ve hakkında da konuşan Hasan Taçoy “Saner belirli güçlerin birleşmesi ile bir hareketin içerisindedir. Arkasında bir grup insanın olduğunu görüyoruz. Ama başkan seçilmesi için yeterli olur mu bilmiyorum” diye konuştu. Ekonomi yönetimi hakkında da başbakana eleştirilerde bulunan Taçoy, ekonomik konularla ilgili belirli bir bilgi sahibi olunduğu zaman konuşulması gerektiğini söyleyerek Saner’e göndermede bulundu.

 “EROĞLU’NUN VELİHATI GÖRÜLDÜĞÜM İÇİN BAŞKAN OLAMADIM”

2010 yılında Derviş Eroğlu cumhurbaşkanı seçildiğinde kendisinin doğal başkan olarak görüldüğü ancak aradan geçen sürede neden başkan olamadığı hakkında sorulan bir soruya istinaden Taçoy “3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun veliahtı söylemleri yüzünden UBP’de başkan olamadım. Kimse kimsenin veliahtı olamaz. Ben taban ile yaptığım çalışmalarla partide bir yere geldim. Şimdi de partinin tabanı kimin başkan olacağına karar verecek” dedi.

Hasan Taçoy “Bir siyasetçi olarak kendi gücünü taşıyan, kendi gücünü konserve edecek bir yapıya sahip oldum. Teşkilat konusunda bize bunlar öğretildi” diyerek hiçbir milletvekili ile dalaşma içerisine girmeden veya kimse ile işbirliği içerisinde girmediğini vurguladı.

Kaynak: Kulis Kıbrıs

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20