"Tepkimiz Çok Sert Olacaktır"

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, son günlerde akaryakıta ve tüp gaza yapılan zamları eleştirdi

"Tepkimiz Çok Sert Olacaktır"
banner22

Basın açıklaması şu şekilde:

Türk Lirasının hızla değer kaybetmesinden dolayı halkın alım gücü günden güne erirken, UBP-DP-YDP Hükümetinin ortaya koyduğu halk düşmanlığını şiddetle kınıyoruz.

Özellikle dar ve sabit gelirli kesimler karnını dahi doyuramazken, akaryakıta ve tüp gaza zam yapmak ne akla ne de vicdana sığar. İnsanlarımız açlıkla boğuşurken her gün alınan yeni zam kararları halkı patlama noktasına getirmiştir.

UBP-DP-YDP  Hükümetin ülkemizi içine düşürdüğü durum her yönüyle tam bir fiyaskodur. Halkın sorunlarına çare üretmek gibi bir derdi olmayan, sadece kendi koltuklarını korumakla meşgul olan ve uğurda her yolu mübah sayan bu zihniyetten halkımız zaten ümidini kesmiştir.

Halkımızın günden güne yoksullaşması karşısında sessiz kalmayacağımızın bilinmesini isteriz. Akaryakıta yapılan zammın geri alınmaması ve Bakanlar Kurulunun tüp gaza zam kararını onaylaması halinde sendikamızın tepkisinin çok sert olacağı konusunda UBP-DP-YDP Hükümetini uyarırız.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20