Töre: "Erdoğan'ın çağrısı büyük bir adım"

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, KKTC Turan Devletleri Teşkilatı Derneği tarafından Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen resim ve sanat sergisinin açılışını yaptı.

Töre: "Erdoğan'ın çağrısı büyük bir adım"
banner22

Başkan Töre, açılış öncesi yaptığı konuşmada, derneğin ilk faaliyeti olarak bir sanat organizasyonuna imza atmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türk devlet ve topluluklarının birlik ve beraberliğinin önemine dikkati çeken Töre, bir çok konuda işbirlikleri yapılması gerektiğini kaydetti.

Türk Devleri Konseyine KKTC’nin tam üye olarak alınmasının en büyük beklentilerinden biri olduğunu ifade eden Töre, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KKTC’nin tanınması yönündeki çağrısını anımsattı ve büyük bir adım olduğunu vurguladı.

Bunun yeni bir dönemim başlangıcı olduğunu söyleyen Töre, yıllarca uygulanması düşünülen federasyon ve Birleşik Kıbrıs söylemlerinin olamayacağının artık anlaşıldığını ifade etti.

Töre, KKTC’nin milli bir devlet olarak yoluna devam edeceğinin altını çizerken Rum kesiminin silahlanma ile ilgili çalışmalarına dikkati çekti ve bu konuda caydırıcı gücümüzün arttırılması gerektiğini belirtti.
Başkan Töre, konuşmasının ardından serginin açılını yaptı ve sergiyi gezdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20