Trafik kazası yapıp, polisi darp eden zanlılar teminata bağlandı

Gönyeli’de meydana gelen trafik kazasında olay yerine gelen iki polis memurunu darp eden zanlılar, teminata bağlandı.

Trafik kazası yapıp, polisi darp eden zanlılar teminata bağlandı
banner22

Gönyeli’de meydana gelen “Vahim zarar”, “Ciddi darp”, “Polisi darp görevinden men ve rahatsızlık” suçları ile ilgili olarak tutuklanan zanlılar Al Hareth Amın Salee, Ahmed Hatem Abdurrahman Azzam ve Mohammad Ms Almegharı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Mehmet Şener, olguları aktardı.

Polis, 18 Kasım 2021 tarihinde saat 00.30 raddelerinde, Gönyeli Lefkoşa'da, Şehit Mustafa Sakallı Sokak üzerinde, Bizim Meyhane önünde, 22 yaşındaki Al Hareth Amın Salee, Ahmed Hatem Abdurrahman Azzam ve 20 yaşındaki Mohammad Ms Almegharı’nin, Mohammad Ms Almegharı'nın kullanmakta olduğu FM 390 plakalı aracın bir trafik kazası yaşaması akabinde olay yerine gelen ve kendilerini alıkoymaya çalışan iki polis memurunu, elleri ve ayakları ile vücudunun muhtelif yerlerine vurmak ve itmek sureti ile darp edip görevlerinden men etikleri esnada polis memuru O.Ö.'nın burnunun kırılıp vahim zarara uğramasına neden olduklarını ve adı edilenlerin suçüstü halı gereği tutuklandıklarını anlattı.

Polis, mesele ile ilgili olarak soruşturmada, polis memurunun burnunu Al Hareth Amın Salee’nin kırdığının tespit edildiğini söyledi.

Şener, zanlıların tutuklandıktan sonra hareketlerinin normal olmamasından dolayı alkol kontrolü yapıldığını, yapılan kontrolde alkol çıkmamasına müteakip uyuşturucu madde kullanmış olabilecekleri hususu göz önünde bulundurularak Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne götürülüp vücut muayeneleri yapıldıktan sonra incelenmek üzere kanlarının alındığını söyledi.

Mohammad Ms Almegharı'nın sürüş ehliyetsiz ve sigortasız araç kullandığını belirten Şener, aktif üniversite öğrencisi olan zanlıların davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 ispatı vücutta bulunmaları, 5’er bin TL nakdi teminat yatırmaları ve KKTC vatandaşı muteber birer kefilin 100 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20