Tuğlu: Bölgenin turizm potansiyelini ortaya çıkaracağız

UBP Mehmetçik-Büyükkonuk Belediye Başkan Adayı Dr. Fatma Çimen Tuğlu, bölgenin bir turizm kentine dönüşmesi için var gücüyle çalışacağını vurgulayarak, Kumyalı’daki turizm uygulama otelini yeniden aktif hale getirmeyi hedefliyor.

Tuğlu: Bölgenin turizm potansiyelini ortaya çıkaracağız
banner22

Ulusal Birlik Partisi ( UBP) Mehmetçik-Büyükkonuk Belediye Başkan Adayı Dr. Fatma Çimen Tuğlu, bölgenin turizm potansiyeline dikkat çekti. Dr. Fatma Çimen Tuğlu, köylerin tarihi dokusuna sahip çıkarak, eko köyleri turistlerin ziyaret etmesini sağlayacak projeler geliştirdiklerini kaydetti.
Dr. Tuğlu, Kumyalı’daki turizm uygulama otelinin varlığını anımsatarak, buranın atıl durumda olduğunu söyledi ve okulun aktif hale gelmesi için uğraş vereceğini kaydetti.
Merkezi hükümet ile yerel yönetimlerin işbirliği yapmasının elzem olduğunu ifade eden Dr. Tuğlu, bölge gençlerinin bu okuldan eğitim alıp yine bölgesinde turizm alanında çalışabileceğini kaydetti.
Turizmde kalkınma için gerekli tanıtımları ve reklamları yerel yönetim olarak yapacaklarını söyleyen Dr. Tuğlu, “Belediye olarak da konaklama tesislerini hayata geçirmemiz lazım. Turiste eko köy yaşamını sunabilmeliyiz” dedi.
Çayırova köyünde bir Lefkara evi olduğunu ancak buranın turist ile bir türlü buluşturulamadığını dile getiren Dr. Tuğlu, “Buraların varlığını duyuracak turisti bölgemize çekecek enerjimiz ve projelerimiz hazırdır. Bu hamlelerle bölgenin ekonomik olarak da kalkınmasını sağlayacağız” diye konuştu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20