UBP: Millet Mektepleri Baş Öğretmenliğini kabul ettiği öğretmenlerin gününü kutlarız

Ubp'den yapılan açıklama şöyle:

UBP: Millet Mektepleri Baş Öğretmenliğini kabul ettiği öğretmenlerin gününü kutlarız
banner22

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk halkının çağdaşlaşması yolunda önemli bir mihenk taşı olan; Millet Mektepleri Baş Öğretmenliğini kabul ettiği, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde tüm öğretmenlerin gününü kutlarız.
KKTC’de Atatürk devrimlerinin Kıbrıs Türk toplumu tarafından benimsenmesinde, Türklük şuurunun canlandırılmasında ve özellikle Anavatan Türkiye sevgisinin yaşatılmasında öğretmenlerimiz her zaman öncü olmuştur. Kıbrıs Türk Halkı’nın varoluş mücadelesinde de çok önemli görevler üstlenen öğretmenlerimiz, gerektiğinde en ön saflarda mücadele etmiş ve bu uğurda canını vermiştir. Öğretmenlerimiz geçmişteki unutulmaz hizmetleri yanında, bugün de çocuklarımıza gençlerimize çağımızın gerçeklerini ve değerlerini öğretmeye devam ederek onları geleceğe hazırlamaktadır. İşte bu nedenle dünyanın en kutsal mesleklerinden birini icra eden öğretmenlerimizin bilgi toplumu olabilme yolunda üstlendikleri rol son derece önemlidir. Dün olduğu gibi bugün de devletimizin gelişim, değişim, dönüşüm ve kalkınmayı gerçekleştirerek, hedeflerine ulaşmasında en önemli görevlerden biri de yine öğretmenlerimize düşmektedir.
UBP olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde tüm öğretmenlere sağlık ve esenlikler dilerken, ahirete intikal edenlere ve varoluş mücadelemiz sırasında canını veren şehit öğretmenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20